Ev Dekorasyonu

Sade Banyo Dekorasyonu

02.08.2020
16
Sade Banyo Dekorasyonu

Evimizin en güzide ve mahrem yerlerinden biri de banyolarımızdır. Kimisi banyosuna dahi vitrin dolabı yerleştirirken, kimisi de daha sade ve ferah bir banyo ortamından yana tercihini kullanır. Eğer siz de sade banyo dekorasyonu taraftarıysanız, doğru yerdesiniz demektir. Son zamanlarda kadınların daha çok tercih etmeye başladığı sade banyo dekorasyonu, aslında banyonuz için en ideal bir dizayn şeklidir. Bu yazımızda sizlere nasıl sade bir banyo oluşturabilirsiniz, eşyaların yer kaplamadan düzgün bir şekilde konumlanmasını nasıl sağlarsınız hepsini aktaracağız.

Sade Banyo Dekorasyonunda Duvar Boyası Seçimi

Sade banyo dekorasyonu için öncelikle zemin ve duvarlardan başlamak gerekir. Eğer banyonuzu sil baştan yenilemek istiyorsanız, zemindeki fayanslarınızı değiştirerek başlayabilirsiniz. Eğer küçük bir banyonuz varsa, daha geniş ve ferah gözükmesi için büyük kare şeklinde olan beyaz fayansları kullanabilirsiniz. Duvar kısmında ise sadece bir bölümünü fayansla kaplamanızı tavsiye ederiz. Bu görüntü açısından da hoş bir sonuç doğurur. Geride kalan duvar renginizi de seçeceğiniz banyo dolabı ve ya genel renk kartelasına göre ayarlayabilirsiniz. Tabii bizce açık tonlar kullanmanız daha hoş olur. Eğer geniş bir banyonuz varsa ve az eşya ile dekore etmekte zorlanıyorsanız, sade bir dekorasyon görünümü için duvarın bir kısmını düz siyah fayanslarla döşeyebilirsiniz. Bu banyonuza farklı bir hava da katabilir. Farklı renklerle de bu dekor işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sade Banyo Dekorasyonu Mobilya

Fayanslarınızı döşediniz, duvarlar boyandı. Geriye ise çamaşır makinesi, kirli sepeti ve banyo dolabı kaldı. Sayınca aslında banyomuzda bile ne kadar çok ürün bulundurduğumuzu anlayabiliriz. Eğer bu görüntüden ve kalabalıktan kurtulmak istiyorsanız, sade banyodekorasyonu için atabileceğiniz ilk adım, düzenleyici bir banyo dolabı almak. Yerleştirdiğiniz çamaşır makinasının üst kısmına raf olarak da yapabileceğiniz banyo dolabınız çok işlevli ve toparlayıcı olursa, daha fazla malzemeye gerek kalmadan sade bir görünüm oluşturabilirsiniz. Eğer küvet, duşa kabin gibi bölmelerde perde kullanıyorsanız, bu perdenizi de nüde tonlarda ve ya düz bir renk olarak tercih edebilirsiniz. Bu da banyonuzun daha hoş bir görünüm kazanmasını sağlar. Eğer sade bir banyo istiyorsanız genel olarak tek renk ürünler tercih etmelisiniz.

  İstikbal Koltuk Takımları 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri