Ev Dekorasyonu

Rustik Oda Dekorasyonu

01.07.2020
44
Rustik Oda Dekorasyonu

Rustik oda dekorasyonu tamamen doğal ortamdan ilham alınmış ve tasarlanmış bireyin iç dünyasına göre şekillenen tarz olarak bilinmektedir. Neredeyse her şeyin ahşaptan yapıldığı taş bir şömine ve birkaç parça aksesuarla da tamamlanan eşsiz bir görüntü ve mutluluk kaynağıdır. Sıkıntı ve stresin tavan yaptığı günlerde böyle bir oda veya ev kiraladığınızı düşünürsek bu sizi psikolojik anlamda oldukça rahatlatacaktır.

Rustik Oda Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Rustik oda  yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisiişlenmemiş malzeme kullanılması. Malzemenin işlenmemiş olması hem doğal bir havaya sürükler hem de oldukça rüstik bir görüntü elde edersiniz. Bu odanın görüntüsü de sizi ayrı bir havaya sokacaktır.

Rustik Oda Dekorasyonu Yapmak İçin Öneriler


Rustik oda dekorasyonu
için öncelikle ahşabı sevmelisiniz. Baştan sona işlenmiş olan ahşap her daim karşımıza çıkacaktır. Doğallığı sevmemiz bu odayı dekor etmede en büyük unsur olmalıdır. Rustik oda tasarımı için büyük bir bütçe gerekmekte bunun bilincinde hareket etmeniz gerekiyor. İşlenmemiş ağaç, taşlar, ev aksesuarları, mermerler size oldukça pahalıya patlayabilir. Bir rüstik oda tasarlarken koyu renklerle evi boğmamak gerekir tamamen doğal olmayı huzur bulmayı istiyorsanız açık renkleri tercih etmelisiniz. Mobilyaların ön plana çıkması için cilalı veya mat olması gerekir. Dikkat edilmesi gereken ağacın göze batmasıdır. Rustik oda tasarımı için mobilya seçimi yaparken ceviz ve meşe ağcından olmasına da özen gösterirseniz çok daha kaliteli olacaktır. Bu dekorasyon yapımında çiçekler size oldukça yardımcı olacaktır. Çiçek doğal bir hava katarken eve de çok hoş bir görüntü verecektir.

Rustik tarzı odaları yaparken modernlikten uzak olduğu bilinir ama oldukça yanlış bir düşüncedir tam aksine bu doğallık sizi huzura kavuşturur. Tamamen ahşap ile tasarlanmış bu oda için iyi bir mimarsanız modern olan eşyaları ahşap ile karıştırdığınız zaman çok eşsiz bir görüntü elde edeceksiniz ve bu sizin odanızı oldukça modern gösterecektir. Örneğin ağaçtan yapılmış bir masaya çok modern sandalyelerle birleştirebilirsiniz. Böyle ufak değişiklerle renklerle çeşitli aksesuarlarla çok modern bir oda yaratabilirsiniz.

  2020 TV Ünitesi Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri