Ev Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

25.05.2020
56
Retro Salon Dekorasyonu

Retro salon dekorasyonu, evinizin en önemli alanına şıklık ve ferahlık getirecek bir dekorasyondur. Bir tanıdığınızın evini ziyarete gittiğinizde genelde ilk olarak karşılaştığınız mekân, evin salonudur. Bir evin salon dizaynı, aslında o evin en önemli olan görseli durumundadır ve bu yüzden hem sizi hem tarzınızı en iyi biçimde yansıtması gerekir. Ayrıca bununla kalmayıp etkileyici ve modern bir salon tasarımı yakalamış olmalısınız. Aile üyelerinin beraber zaman geçirip sohbet ettiği, filmler izlediği ve eğlendiği bu mekânın oldukça iç açıcı, konforlu ve kullanışlı olması da oldukça önemlidir. Salon tasarımında yeniliğe başvuruyorsanız, sizin tarzınızı yansıtan ve eve gelen konuklarınız üzerinde de iyi bir etki uyandıracak olan salon dekorasyon fikirlerimizden faydalanabilirsiniz.

Gelişen teknolojiler ise retro salon dekorasyonu gibi dekorasyon noktasında karşımıza pek çok yeniliği de birlikte getiriyor. Bu anlamda yaşam alanları üzerinde fonksiyonel ve yenilikçi tasarımların oldukça öne çıkmakta olduğu bir dönem yaşanıyor. Ancak buna karşın yine de geçmişe olan hasret de bir türlü bitemiyor. Bunun ise pek çok nedeni var. Ancak içlerinden en önemlisi de evinizin samimi ve sıcak bir stile sahip olabilmesi açısından en büyük etmenlerden biridir. Retro tarzında dekorasyon ise bugünün modern apartman daireleri içerisinde sık sık kullanılıyor. Ayrıca mekânlar üzerinde iddialı ve canlı bir hava verebilen bu dekorasyon tipini evinizin her bölgesine uygulamanız çok kolay olmayacağından dolayı, yalnızca belli bir iki bölgeye ya da mekânın en dikkat çekici alanına uygulamanızı tavsiye ederiz. Böylece göz yormayan estetik bir görünüm elde edilecektir.

Retro Salon Dekorasyonu Fikirleri

Retro-salon -dekorasyonu

Retro-salon -Modeli

Salon dekorasyonu fikirleri, evinizin en önemli yaşam alanı olan mekânlarınızı farklı ve güzel bir görünüme kazandıracak dizayn-dekor fikirlerinden oluşuyor. Geçmişin izlerini kendi apartman daireniz içerisinde yaşatmak istiyorsanız bu Retro dekorasyon fikirleri sizin için oldukça idealdir. Salonunuzu, retro tarzda bir dekorasyon ile dekore etmek istiyorsanız bu fikirlerden ilham alabilir ve uygulamaya geçebilirsiniz. Bu anlamda karşınıza çıkan fikirler içerisinde tasarım koltuklardan desenle perdelere, geometrik desenli olan duvar kağıtlarından tablolar, ışık oyunları ve farklı aksesuarlara kadar pek çok detayla karşılaşacaksınız. Özellikle de salon dekorasyonlarında seçiminiz retrodan yanaysa antikacılarda unutulmuş olan eşyalara yeniden hayat verebilir ve küçücük objelerle bu havayı yakalayabilirsiniz. Buna göre retro salon dekorasyonu fikirleri arasında şunları sayabiliriz:

  • Retro salon  fikirleri için öncelikle salonunuzun zemin kaplamalarında değişiklik yaparak işe başlayabilirsiniz. Retro dekorasyon düzeninin eski ve modern eşyalar ile meydana getirildiğini unutmayınız. Bu anlamda retro salon dekorasyonu açısından zeminin kaplamalarında ve halı seçimlerinizde retro desenle ve puanlı halılar ve zemin kaplamaları kullanabilirsiniz.
  • Sonrasında retro salon dekorasyon düzeninin tamamlayıcı bir başka objesi olan perde tercihine geçebilirsiniz. Perde seçimlerinizde klasik modern tarzdaki modelleri seçmeli ve renk olarak da pastel tondaki renkleri kullanmalısınız. Bu anlamda retro salon dekorasyonu açısından duvar renginin seçimi noktasında ise duvar kağıtları kullanılması oldukça uyumlu olacaktır. Söz konusu retro duvar kağıtları, son dönemlerde çok moda ve bir çok dekorasyon mağazası içerisinde yer alıyor.
  • Salon dekorasyonu fikirleri uygularken küçük bazı detayları gözden kaçırmamalısınız. Özellikle de eski markaların bazı reklam çekimlerini, birer tablo halinde duvarlarınız üzerinde sergileyebilirsiniz.
  • Ayrıca salonunuzun ana objelerini de doğru şekilde seçmelisiniz. Bu anlamda özellikle de klasik modern ürünleri seçip tercih etmeniz gerekir. Bu noktada sarı rengin en pastel olan tonları ve başka canlı renklerin de pastel tonlarını tercih edebileceğiniz retro salon dekorasyonu açısından koltuk takımları oldukça iyi olacaktır. Retro tarz salon takımları için Karaköy ve Çukurcuma bölgelerindeki mobilyacılara gidebilirsiniz.

     

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri