Ev Dekorasyonu

Renkli Duvar Kağıtları

07.01.2017
2.537

Renkli Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? En Güzel Renkli Duvar Kağıtları Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

Renkli Duvar Kağıtları

Renkli duvar kağıtları son zamanların trend ev dekorasyon ürünlerindendir. Evi süsleyen ve lüks gösteren renkli duvar kağıtları odanın; tarzına, mobilyalarına, ebatlarına ve stiline göre değişiklik gösterebilir. Renkli duvar kağıtları kullanılan mekanları dikkat çekici bir görünüme büründürür ve odanın atmosferini tamamen değiştirir. Her yıl bir yenisi çıkan duvar kağıtları yaptırıldığında, uzun yıllar pişman olmadan kullanımı sağlayacak renk ve desenlerde seçilmelidir.

Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Eviniz için duvar kağıdı seçerken tavan yüksekliği, odanın ne kadar gün ışığından faydalandığı ve odanın ebatları düşünülmelidir.
  2. Güneye bakan bir oda için duvar kağıdı düşünüyorsanız soğuk tonlarını barındıran lacivert, yeşil ve mavi tonlarını duvarlarınız için kullanabilirsiniz.
  3. Kuzeye bakan bir oda için duvar kağıdı düşünüyorsanız güneş ışığının yerini alacak sıcak tonlara sahip duvar kağıtları idealdir. Turuncu, sarı bej renkleri ve krem renk duvar kağıtları bu odalara ferahlatıcı etki yayar.
  4. Alçak tavanlı oda mekanına sahipseniz tavanların yüksek görünmesini sağlayan duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz. Dikey çizgili veya dümdüz açık renk duvar kağıtları tavanın daha yüksek görünmesini sağlayarak mekanı iç açıcı bir görünüme büründürür.
  5. Yüksek tavanlara sahipseniz odada soğuk bir etki oluşturmaması için yatay çizgili duvar kağıtları kullanarak tavana yakın alanda açık renk bordürler kullanılabilir.
  6. Küçük odalar için duvar kağıdı seçiminde açık renkler, küçük desenli duvar kağıtları idealdir. Küçük odaların dar görünmesini sağlayan renkli duvar kağıtlarından ziyade bej, krem veya beyaz renkler küçük odalarda kullanılmalıdır.
  7. Büyük odalar için duvar kağıdı seçiminde ise tercihiniz sıcak renklerden ve büyük desenlerden yana olmalı. Büyük odalarda seçeceğiniz desenlerin veya çizgilerin sıcak tonları seçtiyseniz çok da önemi yoktur. Yatay veya dikey çizgilere sahip duvar kağıtları her daim mekanlarda sıcak ve samimi bir his verir.
  8. Parlak renk duvar kağıtlarını odaya döşeyecekseniz seçtiğiniz mobilyaların kırlentlerinde aynı parlak tonları kullanabilirsiniz. Öte yandan mobilyalarda mat veya nötr renkleri kullanmak duvarla kontrastın yakalanmasını sağlar.
  9. Gösterişli duvar kağıtlarından odanıza döşeyecekseniz, 3D duvar kağıtlarını duvarınıza uygulayabilirsiniz. Farklı model ve desenlerde çok şık duran duvar kağıtları mobilyalar ile uyumlu seçilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri