Ev Dekorasyonu

Ranza Modelleri ve Fiyatları

28.02.2020
306
Ranza Modelleri ve Fiyatları

Konut sayısının fazlalaşmasıyla birlikte dairelerin alanları küçülmeye başladı. Son zamanlarda birkaç ev 1+1 olarak inşa ediliyor. Ayrıca odaların metre kareleri de bu küçülmeden etkilenmeye başladı. Artık eskisi gibi büyük odalara sahip evler maalesef azaldı. Durum böyle olunca insanlar daha çok minimal yaşama yönelmeye başladı. Az eşya ve bazı dekoratif oyunlarla evi olduğundan daha büyük göstermeye çalışıyorlar. Bu yüzden ev dekorasyonunda daha minimal bir yaşama yer vermek istiyorsanız ya da çocuklarınız için, gelen misafir için alan oluşsun diyorsanız bazı eşyaları daha kullanışlı bir şekilde konumlandırmak sizin için daha iyi olacaktır. Örneğin, yatak odalarından bahsedebiliriz. Genellikle en çok eşya çocuk yatak odalarında mevcuttur. Oyuncakları, giysileri, okul eşyaları derken bunları yerleştirmesi gereken bir alana ihtiyaç duyarlar. O alanı yaratabilmek için de bazı minimal değişikliklere ihtiyaç vardır. Ne gibi diyorsanız, size bu konu da ranza modelleri yardımcı olabilir.

Ayrıca minimal yaşam tarzı zorunluluğu olmamasına rağmen çoğu insan yatak odasında, çocuk odasında ya da varsa misafir odasında ranza tercih edebiliyor. Kullanış kolaylığı sağladığı için küçük dairelerin yanı sıra büyük evlerde de çok sık görebilirsiniz. Birden çok çocuğa sahipseniz ya da evinizde çok sık misafir ağırlıyorsanız sizin için en uygun yatak seçimi kesinlikle ranza modelleri olacaktır. Bazı ranza modellerinde altta kalan yatak kısmında bazalı yataklar olduğu için çocukların ya da gelen misafirin fazla olan eşyasını çok rahat o bölümlere sığdırabilirsiniz. Tabi eğer odada dolap yoksa  ya da olmasına rağmen yeterli gelmiyorsa böyle bir seçenek değerlendirilebilir. O zaman hemen ranza modelleri ve fiyatlarından sizler için biraz bahsedelim. Aklınızda yeni ve farklı fikirler oluşmasına da yardımcı olalım.

Ranza Modelleri Nelerdir?

Ranzalar genellikle karşımıza çocuk odalarında çıkıyor. Ancak daha önce de dediğimiz gibi misafir odası ya da yatak odası içinde ranza modelleri mevcut ve kullanan birçok insan var. Model olarak bahsetmek gerekirse, ranzalarda dikkat edilmesi gereken en önemli özellik sağlam ve ergonomik olmasıdır. Bunların yanı sıra tabi ki estetik açıdan görüntüsü de önemlidir. Ranza modelleri her zaman kullanılacak alanın büyüklüğüne göre tasarlanır. Yani alan ne kadar genişse ranza da bir o kadar büyük olur ya da tam tersi. Çocuk odalarında ve yatak odalarında ranzalar her zaman aynı modelde olmaz. Birbirinden farklı özelliklere sahiptirler. Ancak misafir odası ve yatak odasında aynı ranzaları kullanabilirsiniz. O zaman isterseniz yatak odası ve çocuk odası için olan ranza modellerini birlikte inceleyelim.

Çocuklar İçin Ranzalar

İlk olarak çocuk odası için kullanılan ranzalardan bahsedelim. Eğer evde iki ya da daha fazla çocuğunuz varsa ve ayrı yataklarda yatmak istiyorlarsa, ranza onlar için en kullanışlı olan yatak modeli olacaktır. Çoğunlukla birden fazla çocuğa sahip olan ailelerin oda için tercih ettiği ranzaların alt katıda üst katıda yatak olarak kullanılıyor. Ancak tek çocuğunuz varsa üst katı yatak alt katı ise oyun alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Ya da oyun alanı haricinde çalışma masası, dolap gibi seçeneklerde mevcut. Küçük odalar için bu tarz ranza modelleri çok kullanışlı oluyor. Büyük odalar içinse birden fazla eşya almasını sağlıyor. Sizde çocuğunuzun odası için bu tarz ranzalar tercih edebilirsiniz.

  İstikbal Yatak Odası Takımları 2020

Ebeveynler İçin Ranzalar

Gelelim ebeveyn yatak odası için kullanılan ranza modellerine. Genellikle yatak odalarında rastladığımız ranza modelleri alt katı ebeveyn yatağı üst katı ise çocuk için yapılan ranza alanıdır. Normalde alışık olduğunuz ranza modeli çocuklar için tasarlananlardır. Ancak ebeveyn odası için olan modeller biraz daha farklıdır. İki katlı ranza yerine birbirinden şık tasarımlarla elde edilmiş yatak odası ranzaları mevcuttur. Örneğin merdivenler yardımı ile asma kat gibi bir görüntü verip yeni bir oda yapma şansınız olabilir. Ayrıca bu yeni yapılmış odayı isterseniz hobi odası olarak kendiniz içinde kullanabilirsiniz. Bu fikir sadece ebeveyn odası için geçerli değil. Aynı zamanda daha öncede bahsettiğimiz gibi bu tarz ranza modellerini misafir geldiğinde kullanmak için tercih ettiğiniz odanıza da alabilirsiniz. Her anlamda sizin için çok kullanışlı bir eşyadır. Size ekstra bir alan yaratacaktır. Aklınızda bulunsun. Gelelim asıl soruya, bu bahsettiğiniz ranza modellerinin fiyatları ne kadardır acaba dediğinizi duyar gibiyim. Hemen sizlere o konudan da bahsedelim.

Ranza Modellerinin Fiyatları Nelerdir?

İşte asıl konuya şimdi geldik. En merak edilen şeylerden biri ranza fiyatlarının ne kadar olduğu. Tabi ki her eşyada olduğu gibi ranzalarda da fiyat konusu modele ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda bu özelliklerin içine yapılacak, ya da alınacak olan ranzanın büyüklüğü de giriyor. Ranzanın büyüklüğü ve içerisinde kullanılan malzemeler ne kadar iyiyse fiyatta bir o kadar artıyor tabi ki. Bazı tasarım ranzalar ile normal bildiğimiz ranzalar arasında  tabi ki daha çok fiyat farkı oluyor. O zaman detaylı bir şekilde fiyatları incelemeye başlayalım. Bakalım size uygun olacak şeyler var mı.

İlk olarak çocuk odası için yapılan ranzalardan bahsedelim. İki katlı ve sadece yataklı olan ranza modellerinin fiyatları genellikle 600 tl ile 1.000 tl arasında farklılıklar gösteriyor. Biraz daha tasarım tarzı ranzalar istiyorsanız onların fiyatları minimum 1.000 tl den başlıyor. Dolaplı ranzalar ya da oyun alanına sahip ranzalar ise özel tasarıma girdiği için fiyatları neredeyse 5.000 tl yi bulabiliyor. Bütçenize uygun her tarzda ve modelde ranzalar mevcut. İki katlı ve sadece yataklı olan ranzalarda da farklı dokunuş ve detaylarla çok şık bir görüntü elde ediliyor. Ranza modelleri için dekorasyon konusu biraz da kalmış bir durum. Ucuz bir ranza modeli alıp yeni baştan da yaratabilirsiniz. Özel tasarım olarak satılanlara göre daha uygun olacaktır.

  Minimal Yatak Odası Dekorasyonları

Gelelim ebeveynler için ranza modellerinin fiyatlarına. Ebeveynler, çocuk odasında kullanılan ranzalar kadar sade modeller tercih etmiyor. Çelikten ya da demirden yapılmış daha modern duran ranza modellerini kullanıyorlar. Yatak odasına uyum sağlayacak daha şık modeller tercih ediyorlar. Hatta bazı ranza tasarımları var ki üst kat yatak değil de küçük bir hobi odası yapılmış gibi duruyor. Çocuklarıyla birlikte uyuyan aileler olduğu için bazıları da çocukları için üst katı yatak alanına çevirebiliyor. Birçok yeni ve farklı tasarımlar var. Paylaşacağımız görseller aklınızda yeni fikirler oluşması açısından size yardımcı olacaktır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri