Yandex
Ev Dekorasyonu

Petek Pası Nasıl Çözülür?

20.05.2020
109
Petek Pası Nasıl Çözülür?

Her mevsimi yoğun şekilde yaşadığımız ülkemizde yaz aylarındaki sıcak hava kadar kış aylarında da soğuk hava ile karşılaşıyoruz. Genellikle yaşadığımız evlerde ısınma şekli kalorifer. Artık soba ve klimayı çok az görür olduk. Ve kalorifeler işimizi daha kolay görür oldu. Artık eskiden olduğumuz gibi sobanın kömürünü ve odununu değiştirmeye gerek kalmadı. Ya da klima da yaşadığımız problemleri kalorifer kullandığımız evlerde yaşamıyoruz. Normalde klima çok fazla elektrik yaktığı için çok yüksek faturalar gelmesin diye az yakmaya dikkat ederdik. Durum böyle olunca da istediğimiz gibi evimizde ısınamazdık. Ama bunlar artık geçmişte kaldı. Uzun zamandır beri hayatımızda olan kaloriferler bizi bu durumdan kurtardı. Ancak kaloriferlerinde şöyle bir problemi var. Bir süre geçtikten sonra kaloriferin kalitesine göre içerisinde pas oluşmaya başlar. Bu tüm herkes için bir süre sonra sorun haline gelir. İşte şimdi sizinle paylaşacağımız birkaç bilgi ile bu sorunu hep birlikte çözeceğiz. Konumuz petek pası nasıl çözülür?

Evinize ilk kalorifer döşettiğinizde böyle bir problemle karşılaşmazsınız. Aradan birkaç yıl geçmesi gerekiyor ki o pas peteğinize yer etmiş olsun. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir konu var. Kaloriferinize yer eden pası çıkarmak için uzun süre uğraşmak istemiyorsanız düzenli olarak kaloriferi temizlemeniz gerekiyor. Yoksa bekleyen pasın çıkması zaman alıyor ve sizi yoruyor. Bir de eğer pas beklediyse onu çözmenin çok etkili yolları olabiliyor. Şimdi sizlere bu yollardan bahsedeceğiz. Petek pası nasıl çözülür sorusunun cevabını tam anlamıyla bulmuş olacaksınız.

Petek Pası Çözmek İçin Kullanılması Gereken Malzemeler

Öncelikle, peteğimizin bizi daha uzun yıllar idare etmesi gerektiği için kullandığımız ürünlere ve malzemelere dikkat etmemiz gerekiyor. Ve eğer düzenli bir şekilde pas temizliğini yapmıyorsak artık tam olarak başlamanın  vakti geldi demektir. Hem sizi yormayacak hem de peteğe hasar vermeyecek şekilde temizlemeye özen gösterin. Peki bu temizlik tam olarak nasıl olmalı. Herhangi bir deterjan ya da su ile kolayca geçebilecek bir şey olmadığı için temizlik malzemelerini dikkatle seçmeliyiz. Peki gelelim asıl soruya. Petek pası nasıl çözülür? Hangi deterjanlar kullanılmalı? gibi birçok sorunun cevaplarını verelim.

İlk olarak deterjanlar ile işe başlayalım. Peteğinize deterjan kullanmadan önce üstündeki tozu almak için süpürün. Süpürdükten sonra bir tahtanın ucuna ince bir bez geçirin ya da tuvalet fırçası şeklinde olan bir fırçadan yardım alabilirsiniz. Gelelim beze ya da fırçaya kullanacağınız deterjana. Deterjan olarak tursil toz deterjanı ya da porçöz ve cif gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Toz deterjan olarak sadece tursil kullanmak zorunda değilsiniz evinizde bulunan herhangi bir toz deterjanda bu işlemde işinizi görecektir.

  Salon Dekorasyon Fikirleri

Ama eğer diyorsanız benim şuan evimde deterjan yok doğal yöntemlerle temizleyebilirim o zaman sizin içinde en uygun ürünleri hemen söyleyelim. Petek pası nasıl çözülür konusuna doğal yöntemlerle destek verebiliriz. Örneğin sirke ile başlayalım. Bildiğiniz üzere sirke evin temizlik anlamında neredeyse her alanında kullanılıyor. Pas çözme konusunda da baya etkili bir ürün diyebiliriz. Paslı olan peteğenizin metal kısmını sirke ile silebilir ya da metal kısmı çıkarabiliyorsanız sirkeli suya koyabilirsiniz. Karbonat, limon ve tuz da en az sirke kadar etkili olan ürünlerdir. Evinizde sirke yoksa bile karbonat ya da tuz ve limon kullanarak paslanan bölgeyi kolayca temizleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri