Yandex
Ev Dekorasyonu

Kişiye Özel Genç Odası Tasarımları

11.12.2016
3.608

Kişiye Özel Tasarım Genç Odaları İle Çocuk Odanıza Hareketlilik Getirin. Çocuklarınıza Özel Genç Odası Tasarım Örnekleri Ve Bilinmesi Gerekenler.

Kişiye Özel Genç Odası Tasarımları

Kişiye özel tasarım genç odaları çocuklarınızın iç dünyalarını yansıtan hayal gücünü odaya dekore etmekten geçer. Hangi karakteri seviyor geceleri yattığında nasıl bir atmosfer istiyor veya maceracı bir kişiliğe mi sahip önce bunları öğrenip ardından büyüyen çocuklarınız için tasarım harikası genç odalarından yaptırabilirsiniz. Çocukluktan ergenliğe geçişlerde odalarda değişikliğe gidilmesi zorunlu etkinliklerden biridir. Çocuk psikolojisinde son derece önemli olan değişimler kendini daha mutlu ve daha huzurlu hissetmesi için çocuğun istekleri doğrultuda yapılmalıdır.

Kişiye Özel Genç Odası Tasarımları Nasıl Olmalı?

Tek çocuğa sahipseniz: Kız ya da erkek çocuğa sahipseniz oğlunuzun ya da kızının fikirlerini alarak, bir eskiz üzerinde çizim yapıp odasında neler istediğini kağıda dökebilirsiniz. Bu yönde hareket ederseniz kişiye özel genç odasında zaman geçirmeyi sever ve hayal gücü bir kardeşi olmasa da oldukça gelişir. Korsan figürlü, bol spor alanı veya sınırların dışında astronot olmak istiyorsa odalar bu yönde şekillendirilerek dizayn edilmelidir.

Bir kız bir erkek çocuğa sahipseniz: İmkanlarınız el veriyorsa ikisi içinde ayrı odalar olması en doğru karardır. Ergenlik döneminde hiç anlaşamayan bu kardeşler aynı odada hayatı birbirine zindan edebilir. Eğer evde fazla oda bulunmuyorsa odada iki ayrı alan ayarlanarak eşit şekilde ayrılmalıdır. Çalışma alanları ve dinlenme alanları ayrı olduğunda kendilerini daha iyi hissetmeleri sağlanır. Alanı daha geniş ve verimli tutmak için ranza tipinde veya kaldırılabilir akıllı yataklardan kullanabilirsiniz.

İki kız çocuğa sahipseniz: İki kız kardeş ne kadar iyi anlaşsa da ergenlik döneminde çok fazla sıkıntı çıkabilirler. Aynı odayı paylaşmak zorundaysalar en çok problem olacak kıyafet dolabı ayrı tutulmalıdır. İkisinin de ayrı dolapları olması bu dönemi daha rahat atlatmalarına yardımcı olur. Diğer yandan kendilerine ait özel çekmeceleri de olması bu dönemde ki özel eşyalarını biriktirmeleri ve kendilerini özel hissetmeleri için ekstra düşünülmesi gereklidir.

  Kız Çocuk Odası İçin Dekorasyon Önerileri

İki erkek çocuğa sahipseniz: Problemsiz erkek çocuklarında ne dolap nede özel bir eşya dolabına gerek yoktur. Onların ihtiyacı olan tek ayrıntı enerjilerini sağlıklı bir şekilde atmaktan geçer. Bunun için odalarında iyi bir spor alanı oluşturabilir ilgi alanlarına yönelik alternatif eşyaları odalarına dizayn edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri