Ev Dekorasyonu

Özel Dekorasyon Seçimi Nedir?

14.07.2020
27
Özel Dekorasyon Seçimi Nedir?

Herkes yaşadığı alana renk katmak, güzelleştirmek ister. Günün en çok saatini evimizde geçirdiğimiz arkadaşlarımızı, ailemizi ağırladığımız bu evler aslında bizim hayal dünyamızı yansıtıyor desek yanlış olmaz. Her evin ölçüleri farklı olduğu gibi dekorasyonları da farklıdır. Böylelikle bir evi dekor ederken özel dekorasyon kullanılır.Özel dekorasyon seçimi işte tam da burada devreye girer. Birbiri ile uyum yakalayan mobilyalar, eşsiz güzellikteki duvar kâğıtları, çeşitli modern tablolar ve loş ışıklar ile evinizi baştan yaratabilirsiniz. Günümüzde her geçen gün farklı modelde kumaşlar, çeşit çeşit modeller çıkmaktadır.Evinizin mimarı sizsiniz renk uyumlarına oldukça dikkat etmeniz gerekir. İstediğiniz eşyayı alırken evin şekil ve parke uyumuna dikkat etmenizi öneririz. Eğer bütçeniz bu kadar değişime elverişli değilse kendi evinizde olan eşyaları birkaç dokunuşla değiştirebilir ve eve farklı bir hava katmış olursunuz.


Özel Dekorasyon Seçimi İçin Ne Yapmalıyız?


Özel dekorasyon seçimi
için yapılması gerekenlerden en önemlisi evinizin ölçüsünü biliyor olmanız. Neyi nereye koyacağınız hakkında bir fikriniz yoksa öncelikle ölçü alın ve kafanızda tasarımını yapın. Evin şekli, boyutu, ışığın geliş açısı oldukça önemlidir. Eviniz büyük olmadığı takdirde büyük eşyalardan her zaman kaçının. Salon için kafanızda çizdiğiniz tasarım farklı, mutfaktaki farklı, oturma odasındaki farklı olursa şayet evinizde sizin için de farklı ortamlar oluşmuş olur. Sizin psikolojinizi de olumlu yönde etkiler. Hangi rengin hangi eşya ile uyumu olur bunu düşünerek hareket etmek gerekir.Evi ev yapan en önemli eşyalardan biri de ev aksesuarlarıdır. Evin uyumu ile aksesuarların tamamlanmış olması size oldukça güzel bir görüntü verecektir. Evinizden çıkmak istemeyeceksiniz daha fazla huzuru yakalayacaksınız.

Özel Dekorasyon Seçimleri Nasıl Yapılmalı?

 


Şimdi her şey hazır olduğu gibi eşyalar da hazır takım şeklinde, salon oturma grubu şeklinde satılmaktadır. Ama tamamen sizin zevkinize uygun olmasını istiyorsanız kendinize özel eşyalar satın almalısınız veya tercihinize göre özel olarak yaptırmalısınız. Eğer evde çocuğunuz varsa bunun için seçim yaparken bunu göz önünde bulundurup evi çok fazla karartmadan biraz koyu renkler tercih etmelisiniz. Özel dekorasyon seçimi yaparken çocuğunuz için sivri alanlardan uzak durmalısınız. Daha çok yumuşak köşeleri alanlar tercih etmelisiniz. TV üniteleri veya dolapların altlarında çocukların ulaşacağı çekmeceler veya kapaklı dolaplar olmamalı. Süs eşyaların çerçevelerin asma rafların duvara iyice sabitlenmesi gerekmektedir. Özel dekorasyon yaparken temizlik açısından da önemine dikkat etmelisiniz.

  Beyaz ile Uyumlu Ev Dekorasyonları
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri