Ev Dekorasyonu

Oturma Odası Modelleri

17.01.2017
2.848

Modern Tasarımlı Oturma Odası Modelleri. Oturma Odası Dekorasyonunun Albenili Olmasını Sağlayacak Ortaya Çıkaracak Oturma Odası Modelleri.

Oturma Odası Modelleri

Evinizin en gözde mekanı olan oturma odası dekorasyonu tüm ayrıntılar düşünülerek hiç bir eksikliğe yar bırakılmadan özenle hazırlanmalıdır. Oturma odası modelleri arasından seçim yapmanızı kolaylaştırmak adına Vivense, Bellona, İpek ve Alfemo mobilyanın odalarınıza değer katan en güzel oturma odası modellerini sizler için seçtik ve bunları galerimize ekledik. Galeri içerisinden beğendiğiniz resmin altında hangi markanın hangi ürünü olduğu bilgisi yer almaktadır.

Oturma Odası Modelleri Nasıl Seçilmeli?

Oturma odasında dinlenme ve sohbet için kullanımının yanı sıra oturma odasının süsü olan koltuklar standart 3+3+1 veya 3+2+1 veya bunlara +1 berjer daha eklenir. Odanın durumuna, genişliğine ve istenen etkiye göre L köşe koltuklarda kullanılan oturma odası modellerinde mutlaka olması gereken bazı özellikler mevcut.

  1. Oturma odasının bir bütün olarak hangi tarzda dekore edileceği en önemli detaydır. Modern, klasik, neoklasik, avangart, country, masif, retro, rustik, otantik, vintage, sportif veya minimalist dizaynlar kendi içinde bir bütün olmalı ve oturma odasında kullanılacak tüm eşyaların bu tarzda olması uyum için oldukça önemlidir.
  2. Oturma odası modeli seçerken evde yaşayan kişi sayısı hesaba katılmalı, oturma alanı ve fonksiyonel özellikler buna göre belirlenmelidir.
  3. Koltuk takımı veya köşe koltukların uzun yıllar dayanıklı kalması adına iskelet kısmında kullanılan ağaç türünün kaliteli olması gerekir. Genellikle gürgen ağacı bu ihtiyaçları karşılarken bazı firmalar maliyetten kısmak veya ucuz ürün piyasaya sürmek adına kalitesiz ağaçları da kullanıyor. Bu yüzden almak üzere olduğunuz koltukların iskeletinde kullanılan malzemeleri mutlaka sorun.
  4. Konfor ve rahatlığı sağlamak adına süngerlerinin rahat ve istenen yumuşaklığa sahip olması bir diğer önemli detay.
  5. Mobilyaların kaplamasında kullanılan kumaşlar silinebilen, aynı zamanda leke tutmayan özelliklere sahip birinci sınıf malzemeden üretilen ürünlerden olmalı. Örneğin tay tüyü dediğimiz kumaş kaplamalar leke tutmazken kolay silinebilir özelliklerine ek olarak yumuşak bir dokunuş hissi verir.
  Büyük Salon Dekorasyonu

Ailedeki kişilerin toplanma alanı ve misafirlerin ağırlanma alanı olarak kullanılan oturma odası etkileyici ve konforlu özelliklere sahip olmalı. Sizin tüm bu ihtiyaçlarınıza cevap verecek olan oturma odası modellerini aşağıda yer alan galeriden inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri