Yandex
Ev Dekorasyonu

Oturma Odası Dekorasyonu

04.12.2016
2.191

En Güzel Oturma Odası Dekorasyonu Örnekleri İle Rahat ve Kullanışlı Oturma Odasına Sahip Olun. Kişiliğinizi Yansıtacak 24 Farklı Oturma Odası Dekorasyonu.

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonundan sıkıldıysanız ve değişiklik yapmak istiyorsanız birkaç dokunuşla modern bir oturma odasına kavuşabilirsiniz. Yalnız güzel görünen, konforlu ve kullanışlı yaşam alanı oluşturmak için temelde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var. İlk olarak kişiyi yansıtan tarz ve renkler, daha sonra ise oturma odasının eni ve boyu ile odada bulunan mevcut eşyalar. Yeni bir oturma odası dekorasyonu hem kişiliğinizi yansıtmalı, aynı zamanda mevcut eşyalar en iyi şekilde değerlendirilmeli ve tabi ki bunlar odanın şekline göre ayarlanmalı. En güzel oturma odasına sahip olmanızı sağlayacak öneriler ve örnek resimleri sizler için seçtik.

Oturma Odası Dekorasyonu Önerileri

  1. Pastel Renkler: Pastel renklerin her daim huzur veren artı bir yanı vardır. Oturma odanız için seçeceğiniz beyaz, gri, kremit, pudra ve gök mavisi pastel renklerinden dilediğinizi seçerek daha nezih bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  2. Çiçekli Objeler: Oturma odalarında kullanılan çiçekli objeler ferah ve içinizi açan bir görünüm sergiler. Çok fazla abartıya kaçmadan ister perdenizde, ister halınızda isterseniz aksesuar olarak kullanacağınız çiçek desenler küçük mekanları her zaman hareketlendirir.
  3. Farklılık Oluşturun: Oturma odalarında tüm alanın aynı modelde olması sade bir görünüm oluşturur. Örneğin televizyon arkasına yapılabilecek taş duvar veya 3 boyutlu duvar kağıtları dikkat çekici farklı bir alan oluşturur.
  4. Okuma Köşesi: Oturma odaları mobilyalarında mutlaka berjer kullanılır. Odanızdaki berjerleri pencere kenarına yerleştirip gazete, kitap ve dergilerinizi bu alanda sıkılmadan okuyabilirsiniz.
  5. Kolonlu Bölgeleri Süsleyin: Oturma odalarında sıkça bulunan kolonlar yani girintili çıkıntılı alanlar alt alta kurulan raf sistemleri ile kitaplığa dönüştürülebilir veya bu alanlara farklı duvar kağıtları uygulanarak daha hoş görünüm sergilenebilir.
  6. Aksesuar Önemli: Oturma odalarında klasik olan aynı model zigon sehpalar artık çok demode. Bunun yerine aynı ebatlarda farklı renk sehpalarla bütünlük sağlayabilirsiniz. Diğer yandan küçük alanlarda küçük aksesuarlardan kaçınarak büyük aksesuarlar tercih etmeniz ve boğmadan alanı süslemeniz önemlidir.
  Oturma Odası Modelleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri