Yandex
Ev Dekorasyonu

Otantik Ev Dekorasyonları

03.09.2019
418
Otantik Ev Dekorasyonları

Ev dekorasyonunda farklı kültür ve stillerden etkilenmemek mümkün değil. Evinizi Doğu kültürü ve mistisizmi ile çok daha otantik bir şekilde dekore edebilirsiniz. Otantik ev dekorasyonları yaparken antika aksesuarlar ve eskitilmiş görünen mobilyaları kullanmalısınız. Doğu dekorasyonunda genellikle dekoratif eşyalar ön plana çıkar. Ayrıca geleneksel tarzda desenler bulunan eşyalar da kültürü yansıtmak için tercih edilebilir. Evinizin bir odasını Doğu tarzında diğer odalarını modern bir şekilde dekore edebilirsiniz. Bu sayede hem rahatlamak hem de kafanızı dağıtmak için alana sahip olursunuz.

Otantik Ev Dekorasyon Önerileri

Doğu kültürünün yansıtıldığı bir oda yapmak istiyorsanız ilk ihtiyacınız olan şey kilim ya da halı. El dokuması kilim ya da halıları tercih ederek odanızın çok şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu ürünler biraz pahalı geliyorsa uygun fiyatlı alternatifleri tercih edebilirsiniz. Otantik ev dekorasyonları yaparken duvarınıza da halı ya da kilim asmayı tercih edebilirsiniz. Duvarlarda taş malzemeleri tercih edebilirsiniz. Uygun avize ve aksesuarlarla birlikte çok daha şık görünümlü bir odaya sahip olacaksınız.

Dekoratif ya da canlı çiçekler otantik dekorasyonun ikinci vazgeçilmez parçası. Salonunuzu dekore ederken büyük canlı bitkileri tercih edebilirsiniz. Özellikle oturma gruplarının yanında bitkilerinizi sergileyebilirsiniz. Tavandan aşağıya doğru asılmış olan cam süs eşyalarını tercih edebilirsiniz. Özellikle renkli camdan yapılan aksesuarlar otantik göründüğü için çok tercih ediliyor. Otantik kilim ya da minderlerin tercih edildiği ahşap oturma gruplarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde dekore ettiğiniz odayı beyaz boyanmış duvarlar ile tamamlamalısınız. Arka kısmı bulunmayan duvara dayalı koltuk modellerini de tercih edebilirsiniz.

Otantik Ev Dekorasyonu

Sehpa olarak ahşap kütük görünümlü sehpaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede ev dekorasyonunda farklılık yaratarak doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Otantik ev dekorasyonları yaparken bu tür ahşap oduna benzeyen parçaları tercih edebilirsiniz. Görsel açıdan bu şekilde düşünülmüş küçük detaylar evinizin havasını değiştirecek. Ayrıca bu sehpaları geleneksel motifler bulunan halı ya da kilimlerle birlikte çok daha uyumlu gösterebilirsiniz. Pencerelerinizde dantel işlemeli perde ve tül modellerini tercih ederek odanın havasını bozmadan otantik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

  Çalışma Odası Dekorasyonları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri