Yandex
Ev Dekorasyonu

Ofis tasarımları

05.12.2016
2.743

Ofis Tasarımları Ne Kadar Güzel Olursa Çalışanların Performansı O Derece Artıyor. Ofisiniz için Mükemmel Dekorasyon Önerilerini Sıraladık.

Ofis tasarımları

Ofis düzeni verimli bir çalışmanın ilk şartıdır. Uzmanlarda belirtiyor ki ofis dekoru ne kadar güzel olursa çalışma performansını %20’ye kadar arttırıyor. Ofis tasarımlarında birçok etken aynı anda düşünülmelidir. İş yerinizde kendinize ait ve toplu bir alanda değilse mutlaka dinlenme alanı oluşturun. Günde 1 saatlik bir dinlenme günün kalan kısmında daha aktif çalışmanıza yardımcı olabilir.

Ofis tasarımında aydınlatma: Odaklanma açısından aydınlatmanın önemi büyüktür. Işık terapisi adı altında düzenlenen aydınlatmalar kullanılmadığında çalışan kişilerde baş ağrısı, sinirlilik hali ve göz yorgunluğu gibi faktörler baş gösterir. Karanlık ortamlar depresyon belirtileri başlatacağı gibi iş veriminin de azalmasını sağlar. Bu açıdan çalıştığınız ortamda ışıklandırma doğal bir şekilde kurulmalıdır.

Sandalye ve masa düzeni: İş yerinde kullandığınız masa ve sandalye sisteminin ergonomik özelliklerde olmasına özen gösterin. Örneğin aldığınız sandalyeniz hem sırt destekli hem de rahat hem de bel destekli olmalıdır. Rahat bir sandalyede gün boyu çalışmak iş verimliliğinizin de artmasına yardımcı olur.

Masa düzeninizde ise bilgisayar monitörü göz hizanızdan 25 santim aralığında olmalıdır. Diğer yandan masanız ne yüksekte nede alçakta kalmamalı. Masanızın altında mutlaka ayaklarınızı uzatıp dinlendireceğiniz bir alan bulundurmalısınız. Bütün gün sallanan ayaklar akşam üzerine doğru ağrı yapmaya başlar.

Ofis tasarımında duvar renkleri: Renklerin insan üzerindeki etkileri artık kanıtlanmış durumda. Şöyle ki mavinin zeka açması ve beyazın huzuru gibi. Lakin şunu söylememizde de fayda var. Tüm ofisin baştan aşağıya mavi renge boyanması hem kötü bir görünüm oluşturur hem de ortamı kasar. Bu açıdan aralıklarla sevdiğiniz renkleri ofisinize dekore ettirebilir boş alanlar sevdiğiniz tablolarla süsleyerek iç açıcı bir mekan oluşturabilirsiniz.

Ofis Kokuları

Ofisinizde bulundurduğunuz veya kullandığınız kokular yaptığınız işinde verimliliğini arttırmada etkendir.

  1. Çam – uyanık kalmanızı sağlar
  2. Tarçın – odaklanmayı arttırır
  3. Lavanta – stresli bir iş günü boyunca size dinlenmek için yardımcı olur
  4. Nane – Ruh halinizi düzenler
  5. Narenciye (herhangi) – uyanık kalmanızı sağlar ve moralinizi düzeltir
  6. Örnekte verilen kokulardan edinebilir yada bu kokulardan oluşan tütsülerden ofisinize alabilirsiniz.
  Diş Kliniği Dekorasyonu Önerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri