Yandex
Ev Dekorasyonu

Açık Mutfak Ve Salon Modelleri

16.12.2016
2.510

Açık Mutfak Ve Salon Modelleri Estetik, Kullanışlı Ve Güzel Görünmelidir. Sizler için Seçtiğimiz Açık Mutfak Dekorasyon Örnekleri ve Tavsiyeler.

Açık Mutfak Ve Salon Modelleri

Açık mutfak ve salon modelleri 2 + 1 evlerde sık karşılaştığımız modellerdendir. Yemek kokularının sık yayıldığının düşüncesi ile çoğu bayanın tercih etmediği açık mutfak modeli aslında kaliteli bir havalandırma sayesinde sorunsuz hale gelir. Genellikle ada mutfakların tercih edildiği açık mutfak modelleri, istenirse klasik bir tasarıma da sahip olabilir. Açık mutfağınızı salondan ayırmak istiyorsanız mutfağınızın duvarlarını ve yer zeminini farklı bir tarzda döşeterek ayırabilir veya bölücü yardımı ile rahatlıkla mutfağın salondan görünmesini önleyebilirsiniz.

Açık Mutfak Ve Salon İçin Tavsiyeler

  1. Açık mutfaklar salon ile bir arada olur. Eğer odanız geniş değilse hem mutfağınızda hem de salonunuzda bir bütünlük yakalamak adına tek, açık renkler kullanabilir bu sayede yaşam alanınızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.
  2. Mutfakta ada kısımı oluşturarak mutfakta malzemeler için daha fazla saklama alanı oluşturmakta mümkün. Dar alanların daha fonksiyonel kullanılmasını sağlayan adalar, salonla birleşik mutfakların daha derli toplu görünmesine katkı sağlar.
  3. Açık mutfaklarınız da mutfak alanı geniş salon alanı dar ise salonu genişletmeye çalışmayın. Tam tersine çok vakit geçirdiğiniz mutfağınızı daha güzel dekore ederek mekandan keyif alın.
  4. Açık mutfaklarda diğer bir seçenekte ince uzun yemek masalarıdır. Yan yana oturulması sağlanan yemek masalarını yüksek yaptırıp bar sandalyeleri alabilir sportif ve farklı bir hava katabilirsiniz.
  5. Açık mutfağınızın salonla birleşiminden memnun değilseniz, ucuz yollu köpük sistemi ile panel yaptırabilir ya da ortadan açılıp kapanabilen sistemle sürgü yaptırabilirsiniz.
  6. Açık mutfaklara sahip olan kişiler her zaman tertipli ve temiz olmak zorundadır. Misafirlerinizi ağırlayacağınız alan; hem salon, hem de mutfak olduğu için daha düzenli ve tertipli olmak zorundasınız.
  7. Açık mutfak modellerinde kullanabileceğiniz bir diğer modelde koltukları mutfağın tam tersi yönünde dekore etmektir. Bu sayede salonda otururken mutfak arkanızda kalır ve gelenlerinde dikkatini mutfaktan ziyade salonunuz çeker.
  Mutfak Dekorasyon Trendleri 2020

Yukarıda bahsettiğimiz gibi açık renkler kullanarak, daha geniş bir mekan hazırlayabileceğiniz gibi, canlı renkler kullanarak salon mutfak bileşkesini hareketlendirebilirsiniz. Canlı renkler; dağınıklığın ve yayıntının gizlenmesinde etkin renklerdir.

Küçük veya büyük açık mutfak ve salon bileşkesi için resim galerimizde yer alan örnekleri inceleyerek; Modern, klasik ve şık tasarımlardan sizi en uygun olanı salon ve mutfak dekorasyonu için kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri