Yandex
Ev Dekorasyonu

Mutfak Tezgâhı İçin Tavsiyeler

13.10.2020
45
Mutfak Tezgâhı İçin Tavsiyeler

Mutfak tezgâhı için tavsiyeler oluşturduğumuz bu yazımızda, mutfağınıza yeni bir soluk getirmenizi sağlayacak dekorasyon önerilerinden bahsedeceğiz… Mutfaklarda, belki de zemin, tezgâh ve dolap tercihleri, o mekânın dekorasyonu açısından en önemli ayrıntılar. Dolayısıyla mutfak tezgâhınız için bir tercihte bulunurken kafanıza takılan bazı sorular olabilir. Hangi tezgâhın daha kullanışlı olacağı, hangisinin daha ucuz ya da dayanıklı olduğu gibi gibi sorular…

Biz de mutfağınıza bir tezgâh malzemesi, rengi ve modeli belirlerken dikkate almanız gereken noktaları, mutfak tezgâhı için tavsiyeler sunarak gündeme getirdik! Bu noktada mutfağınıza bir tezgâh seçeceğinizde şu kriterleri göz önünde tutmanız gerektiğini söyleyelim:

  • Bütçe: Mutfak tezgâhı seçerken, öncelikle ayırdığınız bütçeye göre karar vermelisiniz.
  • Mutfak Tipi: Tezgâh seçiminizde mutfak tipini baz almalısınız.
  • İşçilik Maliyeti: Tezgâh için gerekli işçilik maliyetini de hesaba katarak bir bütçe planlaması yapmalısınız.
  • Tezgâhınızın Profil Yapısı: Seçim yaparken dikkate almanız gereken bir diğer önemli nokta da tezgâhınızın profil yapısıdır.
  • Tezgâh Malzemesinin Özellikleri: Seçim sırasında malzemenin dayanıklılık, görünümü, renk ve modelin dekorasyonunuza uyumu, ekonomik oluşu vb. özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Mutfak Tipiniz Önemli!..

Mutfak tipiniz önemli!.. Mutfaklar, çok farklı şekillerde tasarlanıyor artık. Bu noktada mutfak tipiniz ve özellikleri, aslında size hangi tür malzemeyi tercih etmeniz gerektiği konusunda yol gösterici olacaktır. Mutfağınız şekline uygun olarak en iyi kullanım sağlayabileceğiniz tezgâh malzemesini seçmelisiniz. Ayrıca seçtiğiniz tezgâh türünün kolayca şekillendirilip yerleştirilebilecek özelliklerde olmasına da bakmalısınız.

Mutfak Tezgâhı İçin Tavsiyeler: İşçilik Maliyeti Hizmete Dahil Değil!

Mutfak tezgâhı için tavsiyeler: İşçilik maliyeti hizmete dahil değil! Bu cümleyi, maalesef pek çok kişiden duyacağınızı söyleyebiliriz. Bu nedenle tezgâhınız açısından bir maliyet hesabı yaparken işçilik ücretini de bu hesaba katmalısınız. Bu noktada örnek verecek olursak kompozit veya taş türü tezgâhların, laminat tezgâh türlerine göre daha çok işçilik maliyeti çıkardığını söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise genelde bu tezgâh türlerinin yerleştirilmesi esnasında ocağın veya lavabonun yerinde değişiklikler yapılması gerekebileceğindendir.

  Mermerit Tezgâh Modelleri ve Fiyatları

Hangi Malzemeyi Seçmelisiniz?

Hangi malzemeyi seçmelisiniz? Bu da kilit sorulardan biri… aslında bu konuda belki de en çok dikkat edeceğiniz noktalardan biri; malzeme seçimi! Granit, mermer, laminat ve ahşap malzemeler, mutfak tezgâhları için en fazla kullanılan türlerdir. Ancak beton, corian ve kompozit gibi tezgâh türleri ise maliyetleri açısından daha fazla tercih edilmektedir. Elbette ucuzluk, tek neden olmamalıdır. Çünkü her malzeme türünün kendi içinde bazı artıları ve eksileri vardır. Bunları teknik bir gözden değerlendirme alarak daha detaylı öğrenebilir ve buna göre bir tercih yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri