Ev Dekorasyonu

Mutfak Rafı Modelleri

27.12.2016
1.800

Fonksiyonel Özelliklere Sahip Mutfak Raf Modelleri, Mutfağınıza Ekstra Alan Kazandıracak. Mutfak Dolaplarının Arasına Yerleştirebileceğiniz Kullanışlı Raflar.

Mutfak Rafı Modelleri

Küçük veya büyük mutfaklarda en önemli olan nitelik, kullanım kolaylığıdır ve mutfak raf modelleri ile bunu sağlayabilirsiniz. Tüm günümüzün geçtiği mutfaklarda sık kullandığımız ürünlerin mutlaka elimizin altında olmasını isteriz. Bunun için mutfak dolaplarından ayrı tutularak, raf sistemi yaptırabilir ve sürekli kullandığınız mutfak ürünlerini bu alana koyabilirsiniz. Birçok bayan bu alanda yemek kitaplarını, küçük elektrikli aletleri ve sık kullandıkları cam bardaklarını koymayı tercih ediyor.

Mutfak Dolap Rafları Nasıl Düzenlenir?

  1. Modern mutfaklarda en çok yapılan modüllerden biri de kiler dolabıdır. Raylı sistemle çekilerek yapılan bu dolaplara sık kullandığınız baharatları ve bakliyatları kavanozlara koyarak düzenleyebilirsiniz.
  2. Mutfağınıza dolap yaptırırken tavana kadar olan alanı kullanın. Yukarıya kadar yaptıracağınız mutfak dolapları erişim zor olsa da büyük eşyaların bu alana konuşlandırılması için idealdir. Bu tarz döşenen alanlarda aralara iki sıra raf sistemi koyularak şık bir görünüm verilebilir.
  3. Mutfak dolaplarının içinde bulunan raf sisteminde alt raflarda günlük yemek takımları üst raflarda misafir yemek takımları bulundurulmalıdır.
  4. Mutfakta en çok raflara koyulan baharatlıklarınızı karıştırmamak için üzerine yapışkanlı bantlarla isim yazarak birbirinden ayırın. Bu sayede her seferinde baharatı koklamanıza gerek kalmaz.
  5. Modüler olarak yapılan mutfak raflarına kitaplık alanı yapılabilir. Kare açılarla yapılan raf sistemlerine yemek kitaplarını koyarak hem şık bir görünüm yakalayabilirsiniz hem de elinizin altında olur.
  6. Sabah ve akşam kahve kültürünüz varsa kahve fincanları mutlaka bu mutfak raflarında bulunmalıdır. Sık kullanılan kahve fincanları en güzel takımlardan da seçilirse mutfak dekorasyonu içinde artı etkisi olur.
  7. Mutfak raflarında sık koyulan ürünlerden biri de kahve makinesi, blender, mutfak robotları ve çay makineleridir. Sırf yer olmadığı için kutularına geri koyularak mutfakta en dip köşelere koyulan bu elektrikli aletler raflara koyularak düzenli bir ortam sağlanabilir.

Mutfak Rafı Nasıl Olmalı?

Mutfaklarda ekstra raf sistemi yaptıracaksanız mutfak dolapları ile uygun seçilmelidir. Aynı tonlarda mutfak rafı modeli seçilebilirken farklı renklerde mutfak rafı kullanarak renklerde bütünlük sağlayabilirsiniz. Her modele ve renge uyacak olan ahşap mutfak rafları hem dekorasyonda şık bir görünüm oluştururken hem de mutfağı modern bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri