Yandex
Ev Dekorasyonu

Mutfak Perdesi Modelleri

01.01.2017
2.889

Mutfak Perdesi Modellerini İnceleyin. Aradığınız Şıklığa, Güzelliğe Ve Dekoratif Görünüme Sahip Mutfak Perdelerini Galerimizde İnceleyebilirsiniz.

Mutfak Perdesi Modelleri

Mutfak perdesi seçerken mutfağın durumunu, camların boyutunu ve konumunu baz almak gerekir. Dekoratif, şık ve estetik mutfak perdeleri, fon, stor, tül olabileceği gibi minik camlar için kanatlı veya geniş camlar için kruvaze tarzında olabilir. Sizler için galerimizde eklediğimiz resimleri incelediğinizde Brillant, Taç, Linens gibi markalar ile Koçtaş gibi satış mağazaları içerisinde yer alan modellere resim altında yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca hazır olamayan, özel tasarım mutfak perdesi modellerinden ilham alıp bunları diktirebilirsiniz.

Mutfak Perdesi Seçerken Dikkat

  1. En fazla güneş alan alanlardan biri olan mutfaklarda, gün ışığından en iyi şekilde yararlanmak adına; doğru renk ve model tercih edilmelidir. Fon + tül kullanılacaksa tülün beyaz veya krem rengi olması, storlar da ise zebra desenleri şeffaf tasarımlara yönelinmesi uygun olacaktır.
  2. Yemek pişirilen alanlar olan mutfaklarda, sigarada içilebildiğini hesaba katarsak, mutfak perdelerinin diğer odalara nazaran 3-4 kat hızlı kirlendiği söylenebilir. Mutfaklarda su ve leke tutmayan kumaş perdeler, kendini temizleyen storlar gibi temizlik süresini uzatan modeller tercih etmekte fayda var. Ayrıca tül ve fon perdelerde yıkamaya karşı dayanıklı kumaş kullanılan ürünleri tercih ederseniz, yıkama yüzünden yıpranma problemini en aza indirebilirsiniz.
  3. Mutfakta tül seti takım kullanılacaksa neon renkler tercih edilmesi, mutfağın ışıltısını arttıran bir etkendir. Neon renklerin dışında pastel renk kullanılırsa ışıltıdan ziyade samimi ortam oluşturmuş olursunuz. Hangi renklere yöneleceğinize tamamen siz karar vermelisiniz.
  4. Mutfakta korniş yerine rustik sitemler kullanmak yerinde bir karar olacaktır. Perdenin sık yıkanma ihtimali düşünüldüğünde kornişleri tek, tek takıp çıkarmak aşırı zahmetli ve zaman kaybına neden olan bir uygulamadır. Rustik sistemde ise perdenin çıkarılıp takılması son derece pratiktir.

Temizliği Kolay Mutfak Perdeleri

  1. Kendini temizleyen stor perdeler son zamanlarda oldukça revaçta. Özellikle mutfakların camlarında bu storları kullanırsanız normal temizlik süresini 2-3 katına çıkarabilirsiniz.
  2. Çok çabuk kirlenen mutfak perdelerinin temizliğini kolaylaştıran sentetik dokumaya sahip ürünler kullanılabilir.
  3. Polyester malzemeli ürünler tercih ederseniz ışık geçirgenliği iyi ve temizliği kolay olur.
  4. Kolay silinebilen yıkanma ihtiyacı duymayan ahşap veya alüminyum jaluziler de mutfak perdesi olarak seçilebilmektedir.
  5. Desenli ve aralıklı yapıya sahip zebra perdeler, mutfağınıza şıklık kazandırmasının yanı sıra; aralıklı yapısı ile güneş ışıklarının girmesine olanak sağlar. Buna ek olarak elektrik süpürgesinin koltuk temizleme aparatı sayesinde kolay temizlik yapabilirsiniz.
  Fon Perde Modelleri

Bu bilgilerden sonra sizler için derlediğimiz mutfak perdesi çeşitlerinin yer aldığı aşağıdaki galerimize göz atarak nasıl bir perde almak istediğinize karar verebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri