Ev Dekorasyonu

Mutfak Masası Modelleri

25.12.2016
1.992

Mutfağın Rengine, Ebatlarına Ve Tasarımlarına Uygun en Güzel Mutfak Masası Modellerini Sizler için Seçtik. 18 Farklı Mutfak Masası Çeşidini İnceleyebilirsiniz.

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak masası modelleri; Mutfaklara alınan mutfak masaları dekorasyonla, mutfak dolapları ile, yer zemini ve tavan düzeni ile uyumlu olmalıdır. Mutfak masası alırken mutfağınızın metre karesine uygun olarak tercih edilmelidir. Sonradan pişman olmamak için ince elenip sık dokunulması gereken mutfak masaları diğer mutfak eşyaları gibi kolay alınmayacağı gibi mutfak masasını alışverişte sona bırakılmalıdır.

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Mutfak masası alırken dikkat edilmesi gereken ilk şart evin ebatlarıdır. Küçük mutfaklar için ergonomik etkileri bulunan mutfak masalarına yönelmeli, büyük mutfaklarda ise daha büyük mutfak masaları ile tarz bir görünüm oluşturulmalıdır.
  2. Tüm gününüzü mutfaklarda geçiriyorsanız rahat bir köşe olarak tasarlanan mutfak masalarından alabilirsiniz. Hem rahat hem de şık görünen bu masa takımları yer iyi düşünülerek tercih edilmelidir. Çok küçük mekanlarda boğucu bir görünüm olabilir.
  3. Mutfak masasının renkleri, kesinlikle dekorasyon ile yakın tonlar, tamamlayıcı renkler veya zıt ama kombine oluşturacak renklerden olmalıdır. Örneğin mavi mutfak dolaplarında kırmızı mutfak masası kötü bir görünüm olabilir. Çok güzel diye kırmızı bir mutfak masası mavi dolaplarla uyum sağlamayabilir.
  4. Mutfağınız çok büyükse ve yemek masasını orta alana konuşlandıracaksanız köşelerinde yumuşak etkileri bulunan masaları tercih edin. Çocuklar için tehlike saçan mutfak kenarları yumuşak kıvrımlara sahip olursa çok daha az can yakıcı olacaktır.
  5. Küçük mutfak dekorasyonunda kullanılabilecek çok fazla fonksiyonel mutfak masası modeli var. Gelişen teknoloji ile üretilen duvara monteli masalardan alarak yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.
  6. En çok tercih edilen masa modelleri arasında cam malzemeden yapılmış olanlar tercih edilir. Fakat cam masalar hem çabuk kiri gösterir hem de çabuk çizilir. Bu açıdan belli bir zamandan sonra güzel görünümden uzak temiz olsa da kötü bir etki yayar.
  7. Büyük mutfaklar için tavsiye edilen modeller arasında genişleyen masa takımları vardır. Kare görünüme sahip mutfak masaları misafirler geldiğinde büyüyebilme özelliği ile kullanışlı bir hale gelir.
  8. Sık ev değiştiriyorsanız tercih edeceğiniz masa rengi kesinlikle beyaz olmalıdır. Beyaz her mobilya ve aksesuarla uyum sağlayacağından yeni bir eve taşındığınızda da  mutfak masanız güzel görünecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri