Yandex
Ev Dekorasyonu

Mutfak Masası Modelleri ve Tasarımları

05.09.2020
47
Mutfak Masası Modelleri ve Tasarımları

Mutfak masası modelleri ve tasarımları, kendi stilinizi yansıtacak ve dekorasyonunuza uygun olacak modeller arasından seçilmelidir. Alacağınız mutfak masası ve sandalyesi kombinasyonu, mutfağınızda uyguladığınız dekorasyona da uyumlu olmalıdır. Bu sayede bir yandan mutfağınızın daha ferah ve geniş görünmesini bir yandan da daha konforlu kullanıma sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle de mutfakta saatlerini geçiren ev hanımları açısından yapılacak işlerin kolaylaşması ve daha konforlu bir kullanım alanı yaratılması önemlidir. Bu noktada da mutfak masalarının işlevselliği ve diğer özellikleri, önemli oluyor… Evidea gibi kaliteli ve işlevsel özelliklerde tasarlanmış modellerin bulunduğu mağazalarda fazla çeşitte mutfak masası modelleri ve tasarımları görebilirsiniz. Bu seçenekler arasından hem fark yaratabilecek hem de aynı oranda kullanışlı olabilecek seçeneklere yönelmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede uygun ücretlerde sahip olduğunuz modeller sayesinde mutfaklarınıza hem estetiği hem de kullanışlı bir ortamı kazandırmış olabilirsiniz.

Geniş Mutfaklara Uygun Masa Modelleri

Geniş mutfaklara uygun masa modelleri, dar mutfaklara uygun masalardan daha farklı tasarım ve seçeneklerdedir. Dolayısıyla geniş bir mutfağınız varsa hem alanı dolduracak hem de bu alanı doldururken işlevselliği de size getirecek olan modelleri seçmelisiniz. Yani başka bir deyişle; mutfağınızın boyutuna uygun olan bir masa modeli seçmenizi tavsiye ederiz. Geniş mutfaklarda küçük ebatlarda masalar almak, doğru bir tercih olmayacaktır. Bunun aksine daha geniş ve çekmece vb. özelliklere sahip fonksiyonlu masa modelleri tercih etmelisiniz.

Dar Mutfaklara Uygun Masa Modelleri

Dar mutfaklara uygun masa modelleri, daha küçük ebatlarda olan mutfaklar için tasarlanmış modellerdir. Bu masa modellerinde de yine işlevselliğine önem vermelisiniz. Küçük mutfaklara özel tasarlanmış ve pek çoğu da katlanabilir özellikte olan bu masa modelleri, küçük mutfak dekorasyonunuza uygun olacaktır. Duvarla paralel şekilde ve mutfak dolaplarınızla da uyum içinde olacak modeller seçmeye özen gösteriniz.

  Mutfak Tezgâhı İçin Tavsiyeler

Malzemesine Göre Mutfak Masası Modelleri ve Tasarımları

Malzemesine göre mutfak masası modelleri ve tasarımları, iki ayrı grupta değerlendirilebilir. Bunlardan bir tanesi ahşap mutfak masası modelleri iken bir diğeri ise cam mutfak masası modelleri olarak söylenebilir. Dolayısıyla mutfağınız için bir masa modeli seçimi yaparken malzemesine göre de tercihte bulunabilirsiniz. Bu iki malzeme tipinden yapılan masa modelleri iki maddede şöyle özetlenebilir:

  • Cam Malzemeden Mutfak Masası Modelleri: Çok tercih edilen bir modeldir. Temizliği oldukça kolaydır. Bu açıdan da sıklıkla tercih edilir. Ancak camının hafif malzemeden tasarlanmış olduğuna dikkat etmek de önemlidir.
  • Ahşap Malzemeden Mutfak Masası Modelleri: Genelde geleneksel tarzda ev ve mutfak dekorasyonlarında vazgeçilmez bir seçenektir. Mutfak dekorasyonu açısından da akustik bir atmosfer yaratacağı söylenebilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri