Yandex
Ev Dekorasyonu

Mutfak İçin Asma Tavan Modelleri

12.12.2016
3.150

Mutfak İçin Asma Tavan Modelleri: Dekoratif, Zarif Ve Şık Mutfağa Sahip Olmak için, Seçtiğimiz En Güzel Mutfak Asma Tavan Modellerini İnceleyin.

Mutfak İçin Asma Tavan Modelleri

Daha çok salonlarda görmeye alışık olduğumuz asma tavan modelleri mutfak dekorasyonlarında da ön sırada yerini almış durumda. Mutfak için asma tavan modelleri mutfağın daha estetik görünmesini sağlıyor. Tabi ki bu tarz bir dekorasyona kalkışacaksanız, mutfağın büyüklüğü, istediğiniz özellikle ve tadilatın ne kadar süreceği hakkında bir takım bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Sizleri bu konuda bilgilendirecek ve en güzel mutfak asma tavan örneklerini paylaşacağız.

Dikkat Edilecek Hususlar

Mutfağa asma tavan yaptırmak diğer odalara asma tavan yaptırmaktan farklı bir intizam ister. Çünkü koyulan ışıklandırmaların, davlumbaz veya aspiratörün gider yeri ayrıntıda olmalı, yangın söndürme cihazları için yerler sabitlenerek döşeme yapılmalıdır. Bu ayrıntılar unutulduğunda sıkıntılar çıkabilir asma tavanın sökülüp tekrar yapılması hem yapana hem yaptırana işkence haline dönebilir. Günümüzde binaların yükselmesi ile tavanların alçalması eşdeğer ölçüde işlevsel olduğu için alçak tavanlarda asma tavan yaptırırken tavana çok da fazla kot koyulmamalıdır.

Mutfak Asma Tavanı Nasıl Daha Estetik Görünür?

  1. Asma tavanları gösteren estetik çizgiler varsayılsa da asıl ayrıntı aydınlatmaların doğru kullanılmasından geçer. Mutfağınızda güzel gördüğünüz alanları ışıklandırarak gözleri bu yöne çekebilir ışıklandırma sayesinde vurgu yapabilirsiniz.
  2. Klasik dolapları bulunan mutfaklara bile yapılan farklı çizgilerdeki asma tavan modelleri sıkıcı mutfağınızı mükemmel hale getirebilir. Diğer yandan işin ehli ustalardan da mutfağınıza nasıl bir asma tavan yaptırmanız gerektiği ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.
  3. Büyük mutfaklarda en fazla ada tezgahının üzerinde yapılan niş uygulamaları ikiye bölünerek yemek masasının üzerine de uygulanıyor. Bu hem ada tezgahınızın dikkat çekici hale gelmesini sağlarken tavanda uygulanan aydınlatma ile görenleri hayran bırakıyor.
  4. Gelişen teknoloji ile asma tavanlarda da sınır tanımaz bir modernlik söz konusu. Her geçen gün daha güzeli ile karşımıza çıkan asma tavanlarda önemli olan sizin ne istediğiniz ve mutfağınızda hangisinin daha güzel duracağıdır.
  Desenli Boya Rulo Modelleri ve Çeşitleri

Mutfağınıza asma tavan dekoru gibi küçük dokunuşlar yaptırarak çok farklı ve stil sahibi görünüm elde edebilir bu sayede sık zaman geçirdiğiniz mutfağınızın iç açıcı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Mutfağınız için son kararı en iyi şekilde siz verirsiniz. Bu açıdan modellerimize bakarak fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri