Yandex
Ev Dekorasyonu

Mutfak Düzeni Fikirleri

14.10.2020
29
Mutfak Düzeni Fikirleri

Mutfak düzeni fikirleri sayesinde bazen saatlerinizi harcayıp güzel sofralar kurmak için farklı farklı yemekler pişirdiğiniz bu mekâna pratik çözümler getirebilirsiniz. Ayrıca bu pratik çözümler sayesinde mutfak çalışma düzeniniz de daha konforlu, daha kullanışlı olabilecektir.

Bir yandan bu mutfak düzeni fikirleri hayata geçirdiğinizde alandan tasarruf edip mutfak düzeninizi sağlarken bir yandan da daha şık bir görünüm elde edebileceksiniz. Bu noktada yapabileceğiniz ufak tefek değişiklikler ve adımlar, çok büyük kolaylık ve şıklıkları sağlayabilir.

Mutfak Düzeni Fikirleri İle Kolay Adımlar!

Mutfak düzeni fikirleri ile kolay adımlar atarak çok büyük farklar yaratabilirsiniz. Düzenli bir mutfak aslında aynı zamanda mutlu bir ev sahibi olmak demektir. Bu fikirleri, siz de mutfağınızda küçük bir alışveriş sonrasında uygulayabilir ve dolaplarınızda boş alanlar bile yaratabilirsiniz. Böylece sizi çok yormayan, yaşamınızı kolaylaştıran mutfağınız olduğu gibi aynı zamanda daha şık bir dekorasyon elde edersiniz. Bunun için takip edebileceğiniz adımlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Dolaplar içerisinde fincanları saklama çözümü,
  • Plastik kapların düzenini sağlama,
  • Dolap içerisinde raylı çekmeceler kullanmak,
  • Aynı amaçlı olan malzemeleri gruplamak,
  • Yağlık ve sosluk tepsisi kullanmak,
  • Ocağa yakın yerde pişirme elemanları bulundurmak,
  • Yiyecekleri, benzerliklerine uygun olarak gruplamak,
  • Dolap içerisinde ferforje raflar kullanmak…

Dolap İçinde Fincanları Saklama

Dolap içinde fincanları saklama fikri de size avantaj getirecek bir çözümdür. Fincanlar, aslında en zor düzenlenebilen mutfak ürünlerindendir. Genellikle tabaklar farklı yerde ve fincanlar yan yana şekilde dizilir. Bunu, genelde ev hanımları, fincanlarını sergilemek için yaparlar. Ama alandan tasarruf etmemize bir engeldir bu düzen… Bunun yerine daha az yer kaplaması için üst üste şekilde 3 veya en çok 4 adet fincan altı tabağını dizmek, alandan ciddi anlamda kazanç elde etmenizi sağlar.

  Mutfak İçin İlham Veren Dekorasyon Önerileri

Plastik Kapların Düzenini Sağlama

Plastik kapların düzenini sağlama, yine mutfak düzeni fikirlerimiz arasında yer alıyor. Bu anlamda tupperware’ları ve plastik kapları üst üste bir biçimde koymak, aslında çok yer işgal eden bir çözümdür. Böyle kapları ve kapakları, birbirinden ayırmanızı ve kaplarınızı büyüklüklerine uygun şekilde iç içe geçirmenizi tavsiye ederiz. Kapakları ise boylarına uygun olarak yan bölme içerisinde dizebilir ve alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri