Yandex
Ev Dekorasyonu

Mutfak Duvar Kağıtları

15.01.2017
2.376

Mutfak duvar kağıdı modeli nasıl seçilir? Modern ve güzel mutfak duvar kağıtlarını galerimizden inceleyerek ilham alabilirsiniz.

Mutfak Duvar Kağıtları

Mutfak duvar kağıtları mutfak dekorasyonunu canlandıran iç tasarımdır. Mutfaklarda sık kullanılan duvar kağıtları, mutfak tasarımına renk katmak isteyenler için en ideal seçimlerden.  Mutfak dekorasyonuna göre seçmeniz gereken mutfak duvar kağıtları, muhteşem pembe çiçek desenlerinden, sade krem rengine ve heyecan veren morlara kadar tercih edilebilir. Zıt bir kombinde odak noktası haline gelen mutfak duvar kağıtları hem diğer iç tasarımlara göre daha uygundur hem de yapımı daha kolaydır.

Mutfak İçin Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

  1. Mutfak duvar kağıtları on yıl önce geçerliliğini yitirerek birçok duvardan sökülmüş ve yerini fayansla doldurmuştur. Gelişen teknoloji ile tekrar evlerimizi süslemeye hazırlanan mutfak duvar kağıtları, üç boyutlu ve farklı desenleri ile mutfaklarda boş kalan duvarları zenginleştirmeye hazır. Mutfaklarınız için duvar kağıdı seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntı var.
  2. Öncelikle mutfağınızın küçüklüğü ve büyüklüğü seçtiğiniz duvar kağıdını etkiler. Büyük mutfak dekorasyonunda harika görünen mutfak duvar kağıdı küçük mutfaklarda o kadar cezp edici görünmeyebilir. Bunu anlamanın en iyi yolu ise; ya aynı formlarda bir örnek görmektir ya da seçtiğiniz duvar kağıdından bir top alarak bir alana uygulamaktır.
  3. Mutfak için duvar kağıdı seçerken ne istediğinizi bilmelisiniz. Desenli bir model mi yoksa sade duvar kağıdı mı mutfağınıza daha çok yakışacak? Mutfağınızda çok fazla desen kullanımı varsa sade mutfak duvar kağıtlarından seçmek daha mantıklıdır. Tam tersine sade döşenmiş mutfak dizaynında da süslü duvar kağıtları bütünde şık bir etki sağlayabilir.
  4. Duvar kağıdı seçerken ya dekorunuzu tamamlayıcı olmalı ya da mutfak dolapları ile mutfak aksesuarlarına zıt kontrast sağlamalıdır. Minimalist tarzda döşenmiş mutfak dolaplarınızı kombinleyecek yine sade mutfak duvar kağıdı seçerek zarif bir görünüm oluşturabilirken krem renkte sade dolaplara kırmızı renkte dikkat çekici duvar kağıdı uygulaması canlılık katabilir.
  5. Mutfağınızda atmosferin değişmesini sağlayacak en önemli etken duvar kağıdından seçilecek renktir. Mutfak için tercih edeceğiniz renk kesinlikle dekoru karartmayacak iç açıcı renkler olmalıdır. Koyu renkli mutfak duvar kağıdı tercih edecekseniz mutfağınızın büyük olması kasvetli bir ortama yol açmamak için şart.
  Ahşap Kasalardan Kitaplık Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri