Yandex
Ev Dekorasyonu

Mutfak Dolap Modelleri

20.02.2020
252
Mutfak Dolap Modelleri

İnsanların neredeyse %90’u evinde vakit geçirmekten çok keyif alıyor. Ama bunu etkileyen bir diğer faktör ise evinin dekorasyonu oluyor. Çünkü insanların evinin dekorasyonu ile mutlu olma durumları doğru orantılı. Yani evinizi ne kadar istediğiniz gibi dizayn ederseniz evde geçirdiğiniz süre de bir o kadar artıyor. Bu yüzden ev dekorasyonunda her gün yeni ve bambaşka tasarımlar oluşmaya başlıyor ki insanların ilgisini daha çok çeksin. Genellikle bu değişimler salon ile başlıyor mutfak ile devam ediyor. İki odada evimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlar olduğu için dekorasyonunda küçükte olsa değişiklikler yapmak hoşumuza gidiyor ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor. Bugünkü yazımızda da bu iki odadan biri olan mutfaktan bahsedeceğiz. Daha doğrusu mutfak dolap modelleri konusundan. O zaman hemen anlatmaya başlayalım.

Mutfak hepimiz için önemli olan alanlardan biridir. Güzel yemekler yaptığımız, sevdiklerimizle keyifli vakit geçirdiğimiz ve aynı zamanda oturup dinlendiğimiz. Kısacası bizim için çok işlevsel bir alan. Durum böyle olunca mutfağımızda dekorasyona çok dikkat ederiz. Dekorasyonda mutfağı ön plana çıkaran eşya kesinlikle mutfak dolap modelleridir. Kullanılan ürün, renk, yapı ve işçilik bunların hepsi çok özenli bir şekilde tamamlanmış olması gerekir. Dolapları seçerken mutfak kullanacağınız dekorasyon tarzı da çok önemlidir. Mutfak dolap modelleri ve döşemek istediğiniz tarz birbiriyle uyumlu olmalı ki dekorasyon tamamlansın. O yüzden şimdi size ilham olması için mutfak dolapları için kullanılan malzemelerden ve mutfak dekorasyon tarzlarına uygun olacak mutfak dolaplarından bahsedeceğiz.

Mutfak Dolap Modellerinde Kullanılan Malzemeler

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfakta çok fazla kesici araç gereç olduğu için bazı eşyaların üstünde çizikler oluşmasın diye üzerine örtü gibi şeyler koyarız. Ya da küçük çocuğumuz varsa dolaplara zarar vermesin diye onu mutfaktan uzaklaştırırız. Aynı zamanda mutfakta su ile çok fazla içli dışlı olduğumuz için yerlere ya da tezgaha ve dolaplara sıçrama olasılığı çok yüksek. Durum böyle olunca mutfak dolabı seçerken içeriğinde ne kullanıldığına daha çok dikkat ediyoruz. Son zamanlarda akrilik mutfak dolapları çok fazla talep görmeye başladı. Çizilmeyen, kabarmayan ve uzun ömürlü kullanımıyla herkes mutfaklarında akriliği tercih ediyor. Bunların yanı sıra akrilik mutfak dolapları estetik bir görüntüye sahip. Modern ve klasik mutfak dekorasyonu düşünüyorsanız akrilik mutfak dolapları tam istediğiniz gibi olacaktır.

Masif Ahşap Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfakta fazla vakit geçirmenin verdiği etki ile kullandığımız eşyalara ekstra özen göstermeye başlarız. Sonuçta dekorasyon her zaman kolayca değiştirilebilecek bir şey olmadığı için, alırken en iyisini almak isteriz. Mutfakta çoğunlukla zarar görebilecek yer mutfak dolaplarıdır. Bu yüzden size en uygun olacak mutfak dolabı hakkında küçük bir araştırma yapmalısınız. Alırken en iyisini almaktan bahsediyoruz ve bu en iyi neden masif ahşap olmasın. Kolay temizlenme ve ağaçtan yapılması ile bilenen bu mutfak dolabı modeli, çok severek kullanılıyor. Mutfak dekorasyonunuz için country ya da iskandinav tarzı benimsediyseniz ilk olarak almanız gereken dolap modeli kesinlikle bu olmalıdır. Kullanışlı olmasının yanı sıra doğru kullanıldığında ortama sade ama şık bir hava katacaktır.

  Vizon Rengi Mutfak Dekorasyonu

High Gloss Mutfak Dolap Modeli

Bahsedeceğimiz bu mutfak dolabı modeli akrilik ile çok benzer yönlere sahiptir. Aralarındaki tek fark mdflam üzerine preslenen parlak high gloss kaplamaların köşeleri pvc bant ile kapatılır. Yani tam olarak bütüncül değildir. Akrilik mutfak kapakları ise tamamen pvc kaplamasından ibarettir. Bu yüzden köşelerden nem çekme ve şişme gibi problemler akrilik kapaklarda high gloss ürünlere göre daha az görülür.

High gloss dolaplar da parlak ve gösterişli yapısı ile mutfaklarımızdaki yerini alıyor. Ayrıca bu tarzdaki mutfak dolabı modeli yüksek parlaklık sağladığı için gün ışığını çok güzel bir şekilde içeriye alıyor. Akşam olduğunda da aydınlatma sistemi ile bütünleşiyor. Sanki hala gündüzü yaşıyormuşsunuz hissine kapılabiliyorsunuz. Birçok mutfak dolabı modeli gibi high gloss da kolay temizlenebilme özelliğine sahip. Sadece dolabı temizlerken kullandığınız bezlerin damla damla su bırakmamasına dikkat edin.

Dekorasyon Tarzına Göre Mutfak Dolap Modelleri

Rustik Tarza Göre Mutfak Dolapları

Şehir hayatından sıkılıp evinizin içerisinde biraz da olsa doğa hayatı yaşamak istiyorsanız ilk yapacağınız şey rustik tarzdaki ev dekorasyonlarını araştırmak olmalı. Country tarz ile de çok benzeyen rustik ev dekorasyonu, son zamanlarda bizler için kurtarıcı bir rol oynuyor. Rustik tarzın etkisini mutfaklarda çok sık görmeye başladık. Mutfak dolaplarınızı ahşabın müthiş uyumu ile rustik bir tarzda dekore etmeyi bir deneyin deriz. Sizde gördüğünüz manzarayı çok beğeneceksiniz. Aynı zamanda masif ahşap ürünlerininde kullanıldığı rustik mutfak dolaplarında temizlik açısından sizleri bir sürü kolaylıklar bekliyor. Örneğin rahat temizlenmesi, çok fazla kir tutmaması gibi özellikler başta geliyor. Rustik mutfak dolapları aynı zamanda mutfağınıza farklı bir hava katacaktır. Doğal ve ferah bir mutfak için en iyi seçim olabilir.

  2020 Açık Mutfak Örnekleri

Avangart Tarza Göre Mutfak Dolapları

Yıllar geçse de asla eskimeyen bir tarz söylememiz gerekirse eğer bu kesinlikle avangart olacaktır. Klasik hatları sayesinde ülkemizde en sevilen ve en çok kullanılan tarzdır. Çoğu zaman salonlarda karşımıza çıksa da yerini mutfak dekorasyonuna bırakmaya başlamıştır artık. Mutfak dekorasyonunda bu tarzı en iyi gösteren ürün ise tabi ki dolaplardır. Avangart tarz, mutfak dolaplarına ince bir işçilik ile özenle işlenir. Bu tarzı diğerlerinden farklı kılan bu işçilik olabilir. Pirinç ve altın varaklı desenler bu dekorasyonda en çok karşılaşacağınız şeyler diyebilirsiniz. Avangart tarz mutfak dolaplarının kullanımı diğerlerine göre biraz daha zordur. Beyaz rengin ağırlıklı olması sebebi ile kiri biraz fazla gösterebilir. İnce işçilik olduğu için de temizlenmesi pek kolay değildir. Bunları göze alarak karar vermelisiniz.

Modern Tarza Göre Mutfak Dolapları

En az avangart tarz kadar çok fazla kullanılan bir diğer dekorasyon tarzı moderndir. Evimizin neredeyse her köşesinde modern tarz dekorasyonuna uygun ürünler görebiliriz. Bu tarz her odaya çok yakışır. En çokta mutfak dekorasyonuna yakıştığını söyleyebiliriz. Modern mutfak dolaplarının bu dekorasyon tarzına uyumu sayesinde ortam çok şık bir hal alır. Modern tarzda kullanılan mutfak dolapları genellikle high gloss, akrilik ve lake gibi ürünlerdir. Aynı zamanda kolay temizlenmesi ve çizilmemesi sayesinde en çok tercih edilen ürünlerdir. Bu tarzı mutfağınızda kesinlikle denemelisiniz. Dolaplar ev dekorasyonuna bile farklı bir bakış açısı katacaktır. En sevdiğiniz mutfak dolap modelleri modern tarzdaki  olacaktır.

Birkaç fotoğraf ile aklınızda oluşabilecek fikirlere yardımcı olalım.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri