Ev Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyon Trendleri 2019

13.12.2018
438
Mutfak Dekorasyon Trendleri 2019

Evin en çok kullanılan bölümlerinden biri de mutfak. Mutfağınızı sevdiğiniz bir tarzda döşeyerek mutfağınızda çok daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Farklı özellikleri ile öne çıkan pek çok mutfak tasarımı bulunuyor. Mutfağınızı tasarlarken kişisel ihtiyaçlarınızı karşılaması ve kişiliğinizi yansıtması gerekiyor. Mutfak dekorasyon trendleri 2019 yılında biraz daha modern bir hal alıyor. Her mutfak boyutu farklı olduğu için kendi mutfağınıza özgün bir tasarım yapmanız gerekiyor. Canlı renkler ile bir tasarım yapmak istiyorsanız geniş bir mutfağa sahip olmalısınız.

Mutfak Dekorasyon Modelleri

Mutfağınız yeteri kadar genişse yemek odası ve mutfağı birlikte kullanabilirsiniz. Yemek yeme alanı için de mutfağın genel konsepti ile uyumlu masa ve sandalye tercih edebilirsiniz. Yemek odasını da mutfağınızla birlikte kullanacaksanız açık renkli dekorasyon tercih edebilirsiniz. Ayrıca açık renkli duvarlar ile orta koyulukta olan ahşap mobilyalar tercih edebilirsiniz. Mutfak dekorasyon trendleri 2019 yılında çok daha sade ve doğal modeller hakim. Canlı renkler ile orta koyu renkli granit tezgah modellerini tercih edebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonu yaparken genel bir bütünlük sağlamanız gerekiyor. Gri duvar ve orta koyuluktaki dolap modelleri ile birlikte beyaz renkteki beyaz eşya modelleri kullanamazsınız. Bunun yerine biraz daha koyu renkli gri beyaz eşyaları tercih edebilirsiniz. İçerisinde siyah tonlar bulunan beyaz eşyalar ile çok daha kolay bir şekilde uyumu yakalayabilirsiniz. Mutfağınız küçükse depolama alanınızı açık renkli dolaplar ile arttırabilirsiniz. Son dönemlerde koyu renkli mutfaklar çok daha modern görünüyor. Mutfakta lamba olarak beyaz renkleri tercih edebilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Önerileri

Mutfağınız sizin kişisel alanınız olduğu için tamamen sizin özelliklerinizi yansıtacak bir dekor yapmalısınız. Renkli ve canlı bir karaktere sahipseniz pembe, kırmızı ve turuncu gibi yeşil renkleri çok abartmadan birlikte kombinleyebilirsiniz. Biraz daha klasik bir stilden hoşlanıyorsanız açık ve koyu renkli kahve tonları sizin için daha uygun olacaktır. Mutfak dekorasyon trendleri 2019 yılında genellikle modern bir dekordan yana. Küçük alanlar açık renkli ahşap dolaplar ile gri renkli mutfak eşyaları ile çok şık görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri