Yandex
Ev Dekorasyonu

Mürdüm Rengi Salon Dekorasyon Tarzı

11.09.2020
52
Mürdüm Rengi Salon Dekorasyon Tarzı

Mürdüm rengi salon dekorasyon tarzı, oldukça dikkat çekici ve oldukça cesur bir dekorasyon stilidir. Bu dekorasyon tarzı ise son dönemlerde ev dekorasyonları için çok sık kullanılan renkte bir stil olmaya başlamıştır. Minimal bir tarza sahip evler haricinde bütün ev dekorasyonları noktasında canlı renkler ve tonları öne çıkmakta…

Modern zamanların en çok sevilen ve en havalı olan renklerinden biri de bu mürdüm rengi! Dolayısıyla beraberinde mürdüm rengi salon dekorasyonu tarzı da ön planda!.. Bu nedenle biz de bu yazımız içerisinde size mürdüm renginde yapılan dekorasyon fikirlerinden ve örneklerinden seçmeler sunacağız. Bu renk tonunu evinizde hangi odalar için kullanabileceğinizden ne stil evlerde bu rengi kullanmanın doğru olacağına kadar pek çok bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Mürdüm Rengi Salon Dekorasyon Tarzı İçin Fikirler

Mürdüm rengi salon dekorasyon tarzı için fikirler verecek olursak, ilk etapta duvarlar ile konuya giriş yapabiliriz. Bu stil dekorasyon için duvarlarda bu rengi ve tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca yatak odası veya koltuk takımı gibi evin en büyük olan mobilya gruplarında da mürdüm rengi üzerinden seçimler yapmanız idealdir. Mürdüm rengi, aslında Mürdüm eriğinin rengine çok benzer. Bunun için de bu ismi almıştır. Yani aslında biraz koyuca olan bir renk tonudur. Bu nedenle de evin duvarlarında her yüzeyde bu rengin kullanılması çok da uygun olmaz. Bir odada belki sadece bir duvar veya iki duvar üzerinde dekorasyona renk ve hareket kazandırmak adına kullanılabilir.

Ayrıca mürdüm rengi salon dekorasyon tarzı fikirleri noktasında verebileceğimiz bir diğer öneri; açık tonlarda renklerle ağırlık vermeniz olacaktır. Aksi hâlde bu mürdüm renginin koyu olan tonları, karanlık havada bir evde oturmanıza neden olabilir. Bu rengi genellikle oturma odalarında, salon ve yatak odalarında kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak evin genelinin aydınlık yapılması şartıyla bu rengi belli yüzeyler ve alanlar içerisinde tercih etmek önemlidir.

  2020 Bellona Koltuk Takımları

Minimalist Dekorasyonda Mürdüm Rengi Öne Çıkıyor!

Minimalist dekorasyonda mürdüm rengi öne çıkıyor! Bu dekorasyonda etkili olan renklerden biri de mürdüm rengi! Modern tarz bir oturma odası tasarım ve dekorasyonu açısından minimalist stile ağırlık veriyorsanız, bu rengi krem ve beyaz renkleri ile birlikte kullanabilirsiniz. Eğer bu mürdüm rengini ve tonları çok beğeniyorsanız bu stil dekorasyonlarda kombinlemeniz mümkündür. Ayrıca minimalist tarz dekorasyonlarda kullanılan aksesuarlar ile küçük bazı yan eşyaları, yine mürdüm renginde seçebilirsiniz. Dolayısıyla sadece mobilyalar değil, aksesuarlar için de tercih edilebilecek bir renktir, diyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri