Yandex
Ev Dekorasyonu

Mürdüm Rengi Mutfak Dekorasyonu

12.09.2020
47
Mürdüm Rengi Mutfak Dekorasyonu

Mürdüm rengi mutfak dekorasyonu, 2019 yılının olduğu gibi 2020 yılının da trend dekorasyon model ve renklerindendir… Değişik olan modellerde ve farklı tonlarda çok sık karşımıza çıkan renkler, trendi yakalasa da bazen sıkıcı olmaya başlayabiliyor.

Yani insanların farklı bir model ve renk arayışı içerisine girdiği zaman yönelebileceği renklerden biri de mutfak için ideal olan mürdüm rengi! Bu renkte bir mutfak dekorasyon stilini uygulayabilir ve mutfağınızın daha trend ve daha şık bir atmosfer yakalamasını sağlayabilirsiniz.

Mutfakta Mürdüm Rengi Hangi Renklerle Uyumlu?

Mutfakta mürdüm rengi hangi renklerle uyumlu? Mürdüm rengini sevenler için işte püf noktası bir konu ve cevap! Aşağıda vermiş olduğumuz görsel örneklerinde de göreceğiniz gibi mürdüm rengi, genelde mutfak dolaplarında kullanılıyor. Yine genel olarak gördüğümüz gibi bu renk, o rengi açacak olan beyaz rengi ile çok rahat şekilde kombinlenebiliyor. Beyaz ile mürdüm renk uyumu, ferahlatıcı etkisi sayesinde çok sevilen dekorasyon örneklerindendir. Bu uyumu en güzel de duvarlar ile mutfak dolapları üzerinde yakalayabilirsiniz.

Mürdüm Rengi Mutfak Dekorasyonu Işıltısı

Mürdüm rengi mutfak dekorasyonu ışıltısı çok sevildiği için son dönemlerin sık tercih edilen stillerinden… Modern bir dekor tasarımı sunan bu rengin ışıltısı, oldukça göze çarpmakta. Beyaz ile mürdüm renk kombinlerinde ise mutfak arası olan tezgâh seçimleri de çok önemli bir konu durumundadır. Mürdüm rengi mutfak dolapları, üzerinde işlenmiş parlak ve ahşap yüzeyler, ışıltılı ayrıntılar sayesinde modern tarzda bir dekorun yansımasını sağlar. Mutfak dolapları üzerinde raflı olan ayrıntılara yer vermeli ve raflı bölmeler için mürtüm ile beyaz rengin tonları kombinlenmelidir.

Mürdüm Rengi İle Beyaz Renk Tezgâh Uyumu

Mürdüm rengi ile beyaz renk tezgâh uyumu, mutfak dekorunun en önemli olan noktasını oluşturur. Bu noktada tezgâhlar ve arası modeller üzerinde açık bazı tonlar tercih edilmeli ve mor rengin hakimiyetinin ihtişamı vurgulanmalıdır. Ahşap olan tezgâhlardan daha ışıltılı ve patlayan yüzeyli olan tezgâhlar seçilmeli-tercih edilmelidir. Tezgâhlar arasındaki dokunuşlar ile tabii yansımalar birlikte kullanılmalıdır. Yine tezgâhların yüzey kısımlarında dikkat çeken bazı detaylara yer verilirken, bilhassa da fayans uygulaması ile trend olan 3D tasarımlar ön planda tutulmalıdır.

  Taç Mutfak Perdesi Modelleri 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri