Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern ve Lüks Salon Dekorasyonu

20.10.2020
48
Modern ve Lüks Salon Dekorasyonu

Modern ve lüks salon dekorasyonu, evinizin belki de en önemli olan yaşam alanlarından birini farklı bir görünüme kavuşturacaktır. Evin atardamarı diyebileceğimiz salonların dekor stilleri de en az bu odanın kendi kadar mühimdir. En çok kullanılan yaşam alanlarından biri olması sebebiyle de salon dekor stilleri üzerine çok fazla araştırma yapılır. Ayrıca bu anlamda doğru bir dekor stili oluşturabilmek için özenli ve dikkatli davranılması gerekir.

Biz de bu yazımızda modern ve lüks salon dekorasyonu fikir ve ipuçları ile salonunuzu yenilemenize fırsat tanıyacağız. Modern ve aynı zamanda kullanışlı olabilecek bir salon sahibi olmanız için bu odanın hacmini de oldukça iyi şekilde hesaplamanız ve gereğinden fazla şekilde eşya koymamanız gerekmektedir.

Salon Dekorasyonunun Önemi

Salon dekorasyonunun önemi nedir? Salonlar, evin baş tacı olan yaşam mekânlarından bir tanesi olduğundan dolayı dekor stili de önemlidir. Belli ölçüde sizi ve kimliğinizi yansıtması gerekirsen son dönemde en çok önem verilen noktalardan biri de bu odalar için modern ve aynı zamanda lüks bir dekor stili uygulanması oluyor.

Salonlar, bir yandan da dinlenme odası şeklinde kullanılmaktadır. Bu nedenle bu odaların hem az eşyalı hem de aydınlık olması önemlidir. Çünkü insanı dinlendiren bir dekorda dizayn edilmelidir. Açık mavi tonları, uzun ve beyaz tüylü bir şagi model halının oluşturacağı kombin, bu noktada tavsiye edilebilecek dekor stillerinin başında geliyor. Ayrıca alt bölümü tamamıyla mavi renginde ve üst yüzeyi ise beyaz renkte olan bir puf kullanmanız da bu dekora hoş bir kombin havası verecektir. Yanında yeşil, siyah, kırmızı veya pembe renklerde objeler ile modern ve canlı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Modern ve Lüks Salon Dekorasyonu İçin Fikirler

Modern ve lüks salon dekorasyonu için fikirler vereceğimiz bu kısımda, öncelikle salonların evler içerisinde en merkez ve en çok göze çarpan alanlardan biri olduğunu hatırlatarak söze başlayalım. Hane halkının da hemen her şekilde yaşamsal etkinliği, bu salonlar içerisinde gerçekleşir. Bu anlamda da salonların özel bir biçime sahip olması önemlidir. Bunun için verebileceğimiz dekorasyon tüyoları ve fikirleri şu şekilde örneklendirilebilir:

  • Salonların dekor stili, yerleşimi, renk tercihleri gibi faktörler, ev halkının hayat kalitesi üstünde bir etkiye sahiptir. Bu nedenle en çok önem verilmesi gereken konuların başında bir ev için salon dekorasyonu gelmelidir.
  • Salonlarınız için belirleyeceğiniz dekor stilinde her anlamda iç açıcı ve şık olabilecek fikirleri uygulamanız gerekir. Bu sayede bu alanda geçirilen zaman herkes açısından çok daha kaliteli olabilir.
  • Önerilebilecek renkler arasında mavi başlarda gelir. Mavi renk, son dönemlerde modern salon dekorasyonlarında kullanılıyor. Oldukça yalın ama aynı zamanda şık bir etki uyandıran bu renkteki salonlar, konforlu bir yaşam mekânı sunar.
  • Mavinin tüm tonları, salonlarınızın dekor stili açısından uygundur. İçinizi açar ve ferah bir his yaratır.
  • Ayrıca salonlarda modernliği ve lükslüğü yakalamak için başvurulan fikirlerden biri de özel tasarım olan mobilyalar tercih etmektir. Özel tasarım ürünler, daha estetik ve daha kaliteli bir görünümü yakalamanızı sağlar.
  Retro Koltuk Modelleri 2020

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri