Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern Taş Evler İçin Dekorasyon

25.09.2020
25
Modern Taş Evler İçin Dekorasyon

Modern tarzda taş evler için dekorasyon, doğal yapıda oluşturulmuş mimari özelliklere sahip olduğundan dolayı yine doğallık çizgisinde bir dizayn ve stilde oluşturulmalıdır. Taş evlerden biraz bahsedecek olursak, kırsal bir görünüme sahip olan bu evler, estetik açıdan da üzerine benzer tanımayan özelliklerdedir. Pek çok kişi de böyle bir evi olmasını hayal eder.

Doğayla iç içe ortamlarda konuşlandırılan bu modern taş evler için dekorasyon ve tasarımları, oldukça sağlık veren yapıda üretilmektedir. Doğru biçimde dekore edildiği zaman evin dışında olduğu gibi, mimarisindeki kadar bir doğallık, evin içerisinde de yakalanabilir. Dolayısıyla uyumlu bir dekorasyon stili ile taş ev, daha da harika bir görünüme kavuşabilir. Ancak taş evlerin yapımı için harcanana maliyetin yüksek olduğu bir gerçektir. Aslında güzel bir dekorasyon için evin içine de biraz emek ve para harcamanız gerekecektir. Dolayısıyla hayalinizdeki dekorasyonu taş evinizde yakalayabilmeniz biraz külfetli gibi gelebilir. Ancak bu tip evlerin yaz aylarında serin ve kış mevsiminde sıcak olması, yapısında kullanılan doğal malzemeler sayesindedir. Aynı zamanda bu sayede çok dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Dolayısıyla deprem gibi afetlere karşı da korunaklı bir ev tipidir. Bu gibi artıları olduğunu da unutmamak gerekir.

Modern Taş Evler İçin Dekorasyon Nasıl Olmalı?

Modern taş evler için dekorasyon nasıl olmalı? Bu evlerin doğal malzemelerden inşa edildiğini biliyorsunuz. Dolayısıyla dekorasyon konusunda da kilit nokta bu doğallık! Bu noktada doğallığı bozmamak amacıyla dekore ederken de yine doğal olan malzemeler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Taş evlerin inşa tekniklerinde aslında anahtar kelime tabii ki “ahşap kullanmak” olacaktır. Bu anlamda size en çok yardım edebilecek elemanlar ise ahşap mobilyalar olabilir.

Ayrıca ahşap malzemeden yapılmış masa ve sandalyeler kullanmak da oldukça iyi bir fikir olacaktır. Evin bölümlerini ayırabilmek amacıyla da ahşap olan separatör kullanılabilir. Haricinde yerleri kaplamak amacıyla ise masif ahşap malzeme kullanımı oldukça ideal bir tercih olur.

  Şömineli Ev Dekorasyonu

Taş Ev Dekorasyonunda Olmazsa Olmazlar

Taş ev dekorasyonunda olmazsa olmazlar diyebileceğimiz diğer ürünleri de bu başlık altında sıralayalım. Bunlardan ilk akla gelen şüphesiz ki şömine kullanımıdır. Onun hemen yanında bir yere konulacak olan bir kitaplık ise oldukça estetik bir görüntü yakalamanızı sağlar. Salonunuzda bulunan kitaplıklar ve dolap gibi eşyalar için ise malzeme olarak meşe ağacı tercih edebilirsiniz. Ayrıca oturma odalarında bulunan koltuklar ve başka eşyalarda yine doğayla uyumlu olabilecek beyaz ile yeşil renklerin tercihi önemlidir.

Klasik bir tarz koltuk seçiminde bulunmalısınız. Çünkü bu, taş evinizin doğal yapısı ile daha uyumlu olur. Ayrıca salon içerisinde antika eşyalar, yağlı boya resimler gibi bazı süsler kullanmanız oldukça akılcı bir dekorasyon fikri olabilir. Antika ürünlerle geçmişten gelen bir rüzgâr, eviniz içerisine bambaşka bir atmosfer katar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri