Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern Salon Takımları

02.04.2020
467
Modern Salon Takımları
Yeni bir eve taşındık ve artık döşeme işine girmemiz gerekiyor bu durumda her şeyin basında olan salon gelir. Salonumuzu dizerken ise en önemli noktamız salon takımımızdır. Salon takımımızı seçerken tabi ki gündemde ki modern salon takımları aklımıza yatıyor. Ve salonumuzda eklememiz gereken diğer aksesuar ve bu tip eşyalar modern salon takımınızın rengine şekline tarzına göre şekilleniyor. Televizyon için zigon sehpalar orta masa ve hatta bu seçimler yemek odanıza kadar seçeceğiniz her şey seçtiğiniz salon takımına uygun tercih edeceksinizdir. Benim önerim de bu yöndedir her şeyden önce hayallerinizde ki salon takımı seçiminizi yaparsanız geri kalan her şeyi seçmeniz sizler için daha kolay olacaktır.
Eğer kararınızı verdiyseniz bu tercihinizi modern salon takımlarından yana kullandıysanız herkesin sık sık düştüğü renk yanılgısına düşerek göze hitap etmeyen bir koltuk takımı almak gibi bir hata yapabilirsiniz. Renkler ve şekiller gözünüze hoş gelse de artık demodelerdir. Ve özellikle aha çiçeği burnunda çiftler için hiç uygun olmayacaklardır. Genç çiftlerimiz için saray tipi modeller değil de daha çok spor koltuk takımları veya köşe takımları daha uygun olacaktır. Her şeye dikkat ettiniz seçtiğiniz salon takımını çok sevdiniz ve oldukça modern olduğunu düşünüyorsunuz peki ya sağlamlığı konusunda kafanızda ne kadar fikir mevcut ? kaliteli bir malzeme kaliteli bir ahşap kullanılmadığı takdirde koltuk takımınızın ömrü düşündüğünüzden çok daha kısa olacaktır. Eğer mobilyalarınızı birkaç yıl içerisinde değiştirmek gibi bir niyetiniz yok ise kalite dikkat etmeniz gereken en önemli noktadır.

Modern Salon Takımı Hakkında Detaylar

Görsel açıdan mükemmel olan birçok koltuk takımı kalitesiz malzemeler yüzünden albeni oluşunu yitirebiliyor. Bu sebeple koltuk takımınıza karar vermeden önce her şeyden önce yapılışında kullanılan malzemelere ve kalitesine dikkat etmenizi öneririm. Mağazadan almayı düşünüyorsanız bu tarz bilgilendirmeleri satış danışmanından öğrenebilirsiniz.Evlerimizde geçirdiğimiz zamanın büyük bir çoğunluğu koltukların üzerinde geçiyor. Televizyon izliyor, kitap okuyor, keyif yapıyor bir şeyler atıştırıyor, ayaklarımızı uzatıp kafa dinliyoruz.
Şekilden şekle girdiğimiz koltukların bize rahatlık sağlayabilmesi için bazı özelliklere sahip olması gerektiğini biliyoruz. Kullanım kolaylığı sağlayabilecek fonksiyonel özellikleri zengin olan bir koltuk takımı, evinizde misafir ağırlamayı seviyor fakat evinizde kullanmaktan en zevk aldığınız eşyanız haline gelebilir.
Evinizde misafir ağırlamayı seviyorsunuz fakat acaba yatıya kalırlar mı korkusu yaşıyorsanız bunun içinde alternatif çözümler mevcut. Eviniz geniş ise tabi ki bir misafir odası çok mantıklı ve doğru bir karar olabilir. Fakat yeterli yeriniz yoksa oturma grubunuzu seçerken yatak olabilme özelliğine sahip salon takımlarını tercih etmeniz çok yerinde bir karar olacaktır. Yoksa sevdiklerinizin kıvrılarak bolca bel ağrılı bir gece geçirmesi sizin de canınızı sıkabilir. Bugün bir salon takımında istediğiniz konforu görüntüyü ve daha birçok özelliği bulabilirsiniz her şey yapacağınız araştırma ve doğru kararınız sayesinde olacaktır.

Modern Salon Takımları Nasıl Olmalı?

Yumuşacık minderlere sahip, oldukça rahat gibi görünen koltuklar, aslında sandığınız kadar rahat olmayabilir. Oturduğunuz da içine göçen koltuk takımları, zaman içerisinde vücut ağrılarınızın oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle modern salon takımı seçiminizi yaparken gerçekten konforlu bir takım aldığınıza emin olmanızı öneririm. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey koltukta kullanılan minderin kalitesi olacak. Kaliteli minder seçmeniz hem sağlığınız hem de koltuğunuzun uzun ömürlü olması için önemli bir etken olacaktır.
Rahat bir koltuk takımının kalitesi ve dayanılırlığı yalnızca minder kalitesinden ibaret değildir. Tasarımı şekli de konforu etkiler. Yerden yüksek ayaklara sahip olması da sandıklı sisteme sahip olması da rahatlık ve kullanışlılık kazandıran etkenlerdir. Özellikle temizlik sırasında yerden yüksek ayaklara sahip  olan koltuklar büyük ölçüde kolaylık sağlar. Yerinden kaldırma zorunluluğu oradan oraya çekme sıkıntısı yaşamadan altını temizleyebilir, sandıklı olması sayesinde nereye koyacağınızı bilemediğiniz birçok eşyanızı koltuk sandığında saklayabilirsiniz.
Modern salon takımınızı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli olan bir diğer nokta ise kumaş yapısına türüne dikkat etmek. Kolaylıkla tutuşmayan ve terlemeye karşı kaşındırma yapmayan bir kumaş türünün tercih etmiş olmanızın faydasını göreceksinizdir. Seçeceğiniz kumaşın oturduğunuzda size rahatlık sunmasının yanında kolay temizlenebilir özellikte olmasına da dikkat ederseniz bu işinize oldukça yarayacaktır. Seçeceğiniz kumaş türünün dayanılırlığı sıkı dokunmuş bir kumaş yapısı olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Kadife koton keten viscon gibi kumaşlar doğru tercih olacaktır.

Modern Salon Takımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deri döşemeye sahip olan koltuk takımlarında da gösterişli oldukları için göz alıcı gelebilir. Fakat gerçek deri kullanmak hem maliyetli hem de doğaya aykırı bir seçim olacağı için birçok marka suni deri kullanmayı tercih ediyor. Suni deri de her ne kadar temizliği kolay olsa dahi, her mevsim kullanım için uygun olmadığından tercih ettiğinizde rahat kullanım şansına sahip olamayacağını belirtmek isterim. Hepsinde  değil, fakat bazı alanlarında tasarım amaçlı suni derinin kullanıldığı modeller için aynı durum geçerli değildir.
Bugünlerde modern salon takımları içerisinden renk konusunun önemli olduğundan dolayı açık renklerin göz önünde olduğunu söylemeliyim. Açık renkli mobilyalar evinizi ferah ve olduğundan geniş göstereceğini unutmayın. Fakat açık renkli mobilyalar çocuklu aileler veya misafirperver aileler için fazla uygun olmayacaktır.
Beyaz salon takımı seçimi gayet güzel bir seçenek olsa da lekeyi fazlasıyla belli edeceği gibi temizlense bile eski haline dönüşmemesi durumu söz konusu olabilir. Bu sebeple kırık beyaz kirli beyaz veya krem rengi gibi birçok renk seçeneği mevcuttur.
Temizlenebilir kumaşa sahip olsa dahi sürekli temizliyor olmak canınızı epey sıkacaktır. Üzerine örtü sererek kullanmak bir çözüm olabilir fakat bu sefer de salon takımınızın modelini gizlemenize sebep olacaktır. Ayrıca çok fazla silmeniz kumaş dokusuna zarar vereceğini unutmayınız. Bu sebeple uzun süre kullanmak istediğiniz salon takımınızın açık renk olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
Açık renk konusunu geçtikten sonra size birçok farklı seçenek karşınıza çıkıyor. Bunlar koyu renk modern salon takımları olsa da kullanacağınız aksesuarla acık renk zemin sayesinde evinizi gene ferah ve zarif gösterme şansınız olacaktır. Asla kullanmam diyeceğiniz birçok renk seçeneği ise bugünlerde tasarım dergilerine damga vurmaktadır. Uygun döşeme kalite konusuna dikkat ettiğiniz sürece aksesuarlar perdeler zemin gibi diğer faktörler ile evinizin oldukça güzel görüneceğine emin olabilir ve farklılık yaratabilirsiniz.

  El Yapımı Paspas Modelleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri