Ev Dekorasyonu

Modern Salon Dekorasyon Nedir?

14.07.2020
41
Modern Salon Dekorasyon Nedir?

Kendinizin bolca zaman geçireceği, misafirlerinizi ağırlayacağınız salonlar bizler için oldukça önem taşımaktadır. Modern salon dekorasyonu demek artık insanların kendi zevkleri ve renkleri birleştirmiş, bağdaştırmış olmasına denmektedir. Güzel sonuçlar yaratmak için öncelikle kafanızda bir tasarım yapmanız gerekmektedir. Salon dekorasyonu tıpkı bir odaya girdiğiniz zaman size yansıyacak renklerin ferahlığı açısından oldukça önem katmaktadır. Perde ve parkelerin renk uyumu ile yakalanmış bir oturma grubu, halı ve mobilyalar oldukça uyum sağlamalıdır. Modern olması demek sıradan renkleri kafanızda çok farklı şekilde tasarlayarak geliştirmeniz demektir. Tamamen her şey sizinrenk seçiminize kalmıştır. Sakin ve huzurunuzu arttıracak ve rahat tarzda bir salon tercih ederseniz kesinlikle bu sizin psikolojinize de olumlu yönde yansıyacaktır.

Salon Dekorasyonu Önerileri Nelerdir?

Duvar renkleri salon dekorasyonunu belirlemede en önemli etkenlerden biridir. Eğer küçük bir salonunuz varsa bunu genişletmek ve modernlik katmak oldukça kolaydır. Açık renk boyalar seçmelisiniz. Perde seçimi yaparken kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.  Perdelerinizi çok koyuya kaçmayan bir renk tonundan seçmelisiniz ki alanı daha fazla karartıp boğmayın. Tabii ki içerisinde olan fon perdelerde çiçekli türden kumaşlar kullanmak sizin tercihinize kalmıştır. Böylelikle o dar alan büyüyüp ferah bir görünüm elde edecektir. Modern salon dekorasyonu için yapmanız gereken eşyaları ve renkleri doğru seçmeniz olacaktır. Eğer salonunuza oldukça büyük bir genişliğe sahipse çok iddialı koyu renkler tercih edebilirsiniz.Bu salonunuzun alanını küçültür ve çok geniş bir alan yokmuş görünümü verir. Gün içerisinde çok ışık giren bir ev ile çok az ışık giren bir evi aynı renge boyayamazsınız. Her ev için aynı dekorasyon yapılmaz. Bu renk seçimi de ona benzer.Salonunuza en uygun olanı bulup tercih etmeniz gerekir.

Modern Salon Dekorasyonu İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?


Salon için olmazsa olmazlarından biri de salon aksesuarlarıdır. Modern salon dekorasyonu için kullanılması en önemli şeylerden birisidir aksesuarlar. Şık olması kadar hayatı güzelleştiren ve kolaylaştıran eşyalardır. Günümüzde teknolojik aksesuarlar da çokça tercih edilmektedir. Aksesuar seçimi yaparken alanı daraltmamaya özen gösterin. Çok fazla karmaşık bir düzen olursa bu sizi sıkabilir. Temizlik açısından da zorlanabilirsiniz. Duvar saatleri için çiçekli ve süslü açık renkli çerçevelerde tercih edebilirsiniz. Salonunuza modern bir hava katmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gerekenlerin arasında tablo seçimi yapıp salona renk katmalısınız. Bu modernlik arasında açık renk çerçevelerden oluşan aile tablosu köşesi oluşturabilirsiniz.

  Modern Asma Tavan Modelleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri