Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern Salon Aksesuarları

09.12.2016
6.628

Modern Salon Aksesuarları; Dekoratif Vazolar, Biblolar, Şekerlikler, Süs Eşyaları, Modern Mumluk ve Setler ile Modern Salon Süslemesi.

Modern Salon Aksesuarları

Evinizin en güzel köşesi, akşam ailenizle vakit harcadığınız salonunuzda dekoratif süs eşyalarınız olsun istemez misiniz? Modern salon aksesuarları, salonu süsleyen ve renk katan objelerdir. Son yılların en fazla tercih edilen modern salon aksesuarlarının başında söbe aksesuarlar yani oval ve eğri şekillere sahip aksesuarlar gelir. Sehpa üstlerinden tutunda, kirişli duvarlara, şömine üstlerinden, gümüşlüğe ve tv ünitesine kadar tüm alanları şık bir şekilde süsleyebileceğimiz modern salon aksesuarlarını ve fiyatlarını aşağıdaki resim sayfalarında bulabilirsiniz.

Salonda Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

 1. Vazolar: Modern tasarıma sahip vazoları orta sehpa ve tv sehpalarında sergilemek isteyebilirsiniz.
 2. Kaseler ve gondollar: Kaseler genellikle orta sehpalarda kullanılan dekoratif bir süs eşyası, olması kadar çerez ve yemişleri koyabileceğiniz kaptır.
 3. Şekerlikler: Set veya tane tane alabileceğiniz şekerliklerde yine orta sehpaların üzerinde çok şık duran aksesuarlardır.
 4. Küllük: Sigara için değil fakat ortamın süslemek için tercih edilebilirler.
 5. Mumluklar: Mumluk gibi aksesuarların salonda koyulabileceği alanlar çok geniştir. Fakat en uygun alanlar çıkıntılı duvarlar ve bağımsız parçaların üst kısımlarıdır.
 6. Setler: Modern setler genellikle 7 veya 11 parçadan oluşan dekoratif aksesuarlardır. Birlikte gümüşlükte kullanılabilecekleri gibi odanın dört bir yanına serpiştirilebilirler.

Salon Aksesuarı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

İlk olarak kesinlikle orjinal ve kaliteli aksesuarlar seçilmelidir. Modern görünen fakat ucuz Çin malı veya markası belirsiz, neyden yapıldığı bilinmeyen aksesuarlarda; ucuz kimyasallar, kalitesiz boyalar kullanılır ve buda özellikle çocuklar üstünde kanser riskini arttırır. İkinci sırada salon dizaynı, mobilyaların renklerin, salonun genişliği gibi detaylar yer alır.

 1.  Çok dar bir oturma odasında modern salon aksesuarlarını fazla tutmamak gerekir. Daha az obje daha güzel bir ortam sağlar.
 2. Büyük salonlarda kullanılacak objelerde renk çeşitliliğine gitmek iyi olacaktır.
 3. Açık renk mobilyalar kullanılan alanlarda tüm renk aksesuarlar birlikte kullanılabilir. Bizim tavsiyemiz ise pudra pembesi gibi pastel renkli soft aksesuarlar daha uyumlu olacaktır.
 4. Koyu renk koltuk takımları, gümüşlük ve üniteler kullanılan evlere iç açıcı etki vermek için saf beyaz aksesuarlar tercih edilebilir.
 5. Çıkıntılı duvarı, şömine dekorlu alanı olan evlerde ise mumluklar öncelikli tercih olmalı sonra ise setler tercih edilmeli. Bu tarz evlerde genellikle taş desenli duvar kağıtları kullanılacağından frize boyalı, ahşap dekora sahip aksesuarlar mükemmel olacaktır.
  Beyaz Portmanto Kullanımı

Unutmadan kalitesiz ürünlerin risklerinin yanı sıra renklerinin kolay solduğunu, parçalı aksesuarlarda; parçaların kısa sürede düştüğünü de söylememiz gerekir. Sizler için seçtiğimiz en modern salon aksesuarları, satın alabileceğiniz yerler ve fiyatları.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri