Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern Perde Çeşitleri

07.12.2016
2.273

Modern Perde Çeşitleri, Salon, Yatak Odası Ve Mutfak Camlarını Süslüyor. Perde Çeşitleri, Perde Temizliğinin Püf Noktaları ve Modern Perde Örnekleri.

Modern Perde Çeşitleri

Modern perde çeşitleri arasında stor, Japon perde, leke tutmayan zebra perdeler ve klasik perdeler yer alıyor. Perde seçiminde gösterilen özen ev dekorunun şık ve güzel olmasında son derece önemlidir. Gelişen teknoloji ile üretilen modern perdeler, temizlik açısından kolaylık sağlayacağı gibi küçük evlerin daha ferah ve büyük görünmesine yardımcı oluyor. Eve seçilen perdeler odaların dekorasyonunda büyük yer kaplıyor. Bu bilinçle yaklaşan üreticilerde günden güne farklı, kullanımı kolay ve şık perdeler üretmeye çalışıyor.

Perde Temizliğinin Püf Noktaları

  1. Hava kirliliği, yemek kokusu ve sigara dumanı sinen perdelerinizi en iyi şekilde temizlemek ve bakımını yapmak için yazımızın devamını okuyunuz.
  2. Tül perdeler aşırı tozlanmış ise öncelikle üzerindeki toz durumuna göre çırpılarak deterjanlı suda bir gün bekletilmelidir. Aynı durum sararmış perdeler için uygulanabilir.
  3. Perdelerinizin yıpranmaması için sıcak su yerine ılık su kullanmalısınız. Bu açıdan elinizde yıkarken ılık su çamaşır makinesine atacaksanız derecesi en fazla 40 olmalıdır.
  4. Mutfak perdelerinde çoğunluk görülen yağ lekelerini çıkarmak için makineye atmadan önce bulaşık deterjanı ile bu bölge temizlenebilir. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız çamaşır makinesinin deterjan bölümüne bir miktar bulaşık deterjanı eklenmelidir. Bulaşık deterjanı yağlı kalıntıları kumaştan da rahatlıklar çıkartabilir.
  5. Son yıllarda çıkan perdeler ütü gerekmediği için ılık su ile yıkanan perdelerinizi hemen asarak askıda kırışmadan kurumasını sağlayabilirsiniz.

Perde Çeşitleri ve Perde Seçimi

Perde seçiminde dikkat edilecek hususlar; perdenin mobilyalarla, duvar renkleri ve yer döşemeleri ile uyum içinde olması gerektiğidir. Eğer perde seçiminde kararsız ve klasik tercih ediyorsanız beyaz perde seçimi her mobilya ve dekora uygun olacağı için ilk tercihlerden olabilir.

Küçük odaların daha geniş görünmesi isteniyorsa, küçük odalarda duvar rengine yakın renkler veya beyaz ve krem rengi perde çeşitleri kullanılmalı.

  2020 Perde Modelleri

Büyük odalarda ise modern tasarıma sahip tüm perde çeşitleri kullanılabilir. Büyük odalarda dikkat edilecek tek nokta; perdenin duvar, zemin ve tavan renklerine uyumlu olması gerektiğidir.

Ofis ve iş yerinde tercih edilen modern perdelerin başında stor perde ve zebra perdeler gelir.

Mutfak da perde seçimi pencerenin boyutu ile doğru orantılıdır. Küçük pencerelerde kumaş, biraz daha geniş pencerelerde stor, jaluzi veya Japon perdeler tercih edilebilir. Fransız balkona sahipseniz fon ve tül perdeyi aynı anda kullanabilirsiniz.

Asimetrik perde modeli: Modern yaşamın çizgilerini içinde barındıran perde modeli hem fon perde olarak kullanılabilir hem de iki renk tül olarak tercih edilebilir. Zevk sahibi kişilerin tercihi olan perde modeli tam cam olan evlerde oldukça şık duracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri