Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern Mutfak Dolapları

30.12.2016
2.655

Evinizin Göz Bebeği Ve Salon Kadar Önemli Olan Mutfak Dekorasyonunuz için Kullanabileceğiniz En Güzel Modern Mutfak Dolapları.

Modern Mutfak Dolapları

Mutfağınızda kullanacağınız mutfak dolapları, modern görünüme sahip ise mutfağınızda estetik açıdan şık görünecektir. Mutfaklarda bol vakit geçiren bayanlar için mutfak dekorasyonu diğer oda dizaynlarından bir tık daha önemlidir. Sabah kahvaltı ile başlayan gün, ardından arkadaşlarla kahve, beş çayları ve akşam yemeği hazırlığı derken gün bitiyor. Bu nedenle modern mutfak dolapları hem fonksiyonel hem de şık görünüme sahip iç açıcı modellerden seçilmelidir.

Modern Mutfaklarda Dolap Rengi Nasıl Seçilir?

  1. Mutfağın büyüklüğüne göre renk seçiminde hem koyu hem de açık renkler bir arada kullanılabilir. Aşırı büyük mutfaklarınız varsa daha dar göstermek için koyu renklere yönelmek mekanda samimi ve sıcak bir his bırakır. Fakat normal büyüklüklerde ise siyah beyaz, mürdüm rengi ile beyaz, koyu ahşap renk ile krem rengi büyük mutfaklarda uyum sağlayan renklerdir.
  2. Mutfağın küçüklüğüne göre renk seçiminde en mantıklı olan açık renklere yönelmektir. Açık renkler her zaman mekânı geniş ve ferah göstermekte etkilidir. Küçük mutfaklar için krem, fildişi, kırık beyaz ve sedef renkleri kullanılabilir. Küçük mutfak dekorasyonu fikirlerini konumuza bakarak küçük mutfaklar nasıl dekore edilir bakabilirsiniz.
  3. Mutfağınız ışık alımına göre dolap seçiminde renk tercihi önemlidir. Gün ışığını bol alan bir mutfağınız varsa füme rengi, koyu ahşap renkler veya siyah rengi bile tercih edebilirsiniz. Fakat gün ışığını çok fazla almıyorsa seçeceğiniz renkler kesinlikle odaya aydınlık veren açık renkler olmalıdır. Yani mutfağınız büyük bile olsa seçeceğiniz renkler gün ışığının mutfağa girip girmemesine göre seçilir.
  4. Mutfak dekorasyonuna göre renk seçiminde duvar rengi, yer zemini ve kullanılan aksesuarlar önemlidir. Kiraz rengi ve koyu renge sahip dolaplara örneğin açık renklerde sade renklerde dekorasyon yapılmalıdır. Ya da hareketli mozaik taşlara sahip yer zeminine sahip mutfak dekorasyonunuz varsa mutfak dolaplarında aralara mozaik renkler serpiştirilebilir.
  5. Amerikan mutfaklarda dolap rengi seçimi kesinlikle salonla bütünlük oluşturmalıdır. Salonda bulunan mobilyaların renginde mutfak dolapları seçilebilirken kontrast sağlayacak zıt kutuplara sahip mutfak dolap renkleri de tercih edilebilir.
  Evidea Mutfak Avize Modelleri

Galerimizde verdiğimiz modellere bakarak, mutfağınızın metrekaresine uygun modern mutfak dolabı modellerinden yaptırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri