Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern Genç Odası Tasarımları ve Dekorasyonları

06.10.2020
42
Modern Genç Odası Tasarımları ve Dekorasyonları

Modern genç odası tasarımları ve dekorasyonları ile çocukluktan gençliğe adım atmış olan çocuklarınızın odasını farklı ve şık bir atmosfere dönüştürebilirsiniz. Modern genç odaları dekorasyonlarını yaparken bu odanın yalnızca uyumak amaçlı kullanılan bir yer olmasından çıkması gerektiğini düşünmek ve buna göre dekore etmek gerekiyor. Genç odaları, aslında gençlerin hem çokça vakit geçirdiği hem de bu vakitlerde ders çalışmak, hobileriyle ilgilenmek, oyun oynamak, kitap okumak gibi faaliyetlerde bulunduğu yaşam alanlarıdır. Dolayısıyla tüm bu ihtiyaç ve zevklere göre döşenmelidir.

Modern genç odası tasarımları ve dekorasyonları fikirlerini, mümkünse odanın sahibi olacak kişiyle (çocuğunuzda) beraber incelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü gençlerin kendi odalarının dekorasyon ve tasarımlarında fikirleri, sizinkinden biraz farklı olabilir. Bazen hatta bu noktada anlaşmak da zor olabilir. Sizin en iyi yapabileceğiniz şey ise bu noktada çocuğunuzun kişiliğini ve zevklerini bastırmadan yaratıcı fikirlere açık olmaktır. Bu konuda size yardımcı olabilecek dekorasyon fikirlerini ve örneklerini bir araya getirdik; yazımız içerisinde paylaştık!

Modern Genç Odası Tasarımları ve Dekorasyonları İçin Farklı Fikirler

Modern genç odası tasarımları ve dekorasyonları için farklı fikirler listemize göz atmanızı tavsiye ederiz. Genç odaları, bugün hem çok havalı ve yaratıcı fikirlerle donatılıyor hem de bir yandan en küçük odalar bile daha kullanışlı ve ferah alanlara dönüştürülebiliyor. Biz de bu noktada size yardımcı olabilecek küçük anektotlarla şu maddeleri sıralıyoruz:

 • Çift kişilik bir yatak tercih ediniz.
 • Bol bol depolama yerleri oluşturunuz.
 • Gençlerin, odanın tasarımında kendi kişiliklerini yansıtmalarına müsaade ediniz.
 • Kullanışlı bir dinlenme köşesi/alanı oluşturunuz.
 • Havalı ve yaratıcı bir çalışma ortamı yapınız.
 • Değiştirilebilir tarzda duvar aksesuarları seçip kullanınız.
 • Arkadaşlarının kalabilmesi için (altından yatak çıkan) sürgülü çift yataklı modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Çok amaçlı olabilecek şekilde bir oda düzeni yapınız.
 • Odadaki alanı, maksimum düzeyde değerlendiriniz (Minimal yatak+dolap+masa birleşik takım modellerini tercih edebilirsiniz.).
 • Genç odasında çocuğunuzun hobilerini sergileyebileceği düzenekler veya alanlar oluşturunuz.
 • Enerjik ve eğlenceli bir tarz isteniyorsa bohem stil genç odası fikirlerine yöneliniz.
 • Modern tarz isteniyorsa siyah ile beyaz gibi renklerin uyumuna yöneliniz.
 • Özgür ve sıradışı bir ruh yansıtılmak isteniyorsa o zaman siyah renk genç odası takım ve dekorasyonlarına yöneliniz.
 • Oda içerisinde rahatlığa önem veriniz.
  Genç Kız Odası Modelleri

Çift Kişilik Yatak Modeliyle Modern Görünüm

Çift kişilik yatak modeliyle modern görünüm yakaladığınız gibi aynı zamanda aslında kişinin daha rahat uyuyabilmesini sağlamış olursunuz. Erişkin olmaya adım atmış olan gençleri, belki de odaları için en çok heyecanlandıracak fikirlerden biri de çift kişilik yatak fikri olacaktır. Eğer bunun için gerekli alana sahipseniz o zaman mutlaka çift kişilik yatağa geçiş yapmalısınız. Bu noktada genç odası için tasarlanmış yatak modelleri genel olarak 90×200 ölçülerde, 100×200 ölçülerde ya da 120×200 ölçülerde olmaktadır. Bizim size tavsiyemiz ise yeteri kadar bir alan bulunuyorsa en az 120×200 ölçülere sahip bir yatak modeli tercih etmenizdir. Gençler, genellikle yatakta vakit geçirmeyi çok severler ve bu anlamda büyük boy bir yatak modeli hem olgun hissettirecek hem de rahatlık verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri