Ev Dekorasyonu

Modern Ev Dekorasyonu

09.01.2017
1.795

Evinizi Modern Bir Görünüme Kavuşturmak İçin İlham Alabileceğiniz Salon, Mutfak, Yatak Odası ve Antre Modelleri En Şık Dekorasyonları İle Galerimizde.

Modern Ev Dekorasyonu

Modern ev dekorasyonu salon, oturma odası, yatak odası, mutfak ve banyoyu kapsar. Modern ev dekorasyonunda sadece mobilyalar değil, kullanılan duvar renkleri, halı modeli ve perde modeli de dekorasyonla uyumlu olmalıdır. Ev dekorasyonunu dizayn ederken kendi tarzınızı evinize yansıtmalısınız. Modern ev dekorasyonunda dağınık ve kalabalık bir görünüme yer verilmez. Her ayrıntının ve her objenin ince elenip sık dokunması gerekir.

Modern Ev Dekorasyonunda Salon ve Oturma Odası

 1. Modern ev dekorasyonunda salon ve oturma odalarına duvar dekorlarından başlanmalıdır. Duvarlarda kolon olan alanlara niş veya alçı süslemeleri yaptırarak daha şık ve gösterişli hale gelebilir.
 2. Bir diğer dekorasyon yöntemi de bu kirişleri farklı bir renge boyatarak ya da duvar kağıdı yaptırarak dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Spot aydınlatmalar ile nişler odak noktası haline getirilerek şık bir görünüm yakalanabilir.
 3. Duvarlarda kullanılan niş rengi ile; perde, halı koltuk kırlentleri ya da ortamdaki aksesuarlar aynı renklerde dekore edilebilir.
 4. Modern oturma odalarında stor perdeler kullanarak trend görünümü odaya yansıtabilir, yer zemininde açıklı koyulu laminant tercih edebilirsiniz.
 5. Seçtiğiniz mobilyalarda rahatlık ve lüks etki bir arada sunulmalıdır. Salon dekorlarına  ve oturma odalarına modern görünüm katmak istiyorsanız farklı renklerde berjerler kullanabilirsiniz.
 6. Salon dekorasyonlarında tek bir duvarı farklı bir renge boyatabilirsiniz. Huzurlu ve modern görünüm için turkuaz, mor veya mavi renkler kullanılabilir.
 7. Aksesuarlar modern görünümün etkisini yansıtan sade ama şık objelerden seçilmelidir.
 8. Aydınlatmada salon dekorasyonunda önemli bir etkendir. Birçok alana abajur koyabilirken, duvarlarda aplik kullanabilir tavanda taşlı avizelerden tercih edebilirsiniz.

Modern Ev Dekorasyonunda Mutfak Tasarımı

 1. Modern ev dekorasyonunda mutfak dolap kapakları trend renkler olan mürdüm, siyah beyaz, kırmızı, gece mavisi veya sedef renklerinde seçilebilir. Oval hatlara sahip mutfak dolaplarını dekorunuzda kullanırken mutfak alanınız müsaitse ada tezgahını düşünebilirsiniz.
 2. Arkadaşlarla yemek masasında oturmak yerine sabah kahveleriniz ve sohbetleriniz için berjerlerle şık bir köşe hazırlanabilir.
 3. Mutfakta kullanılan aydınlatmalar mutfak dolaplarınızla uyumlu renklerde tercih edebilirsiniz. Mutfak aydınlatmalarında da taşlı avize modelleri trend görünüm yakalayabilirsiniz.
 4. Mutfaklarda perde ve halı seçimi kesinlikle leke tutmayan özelliklerde olmalı. Yeni çıkan ürünlerde kendi kendini temizleyen perdeler bulunurken, halı modellerinde de yıkanabilir antialerjik halı modellerinden kullanılabilir.
  2020 Vintage Ev Dekorasyonu

Modern Ev Dekorasyonunda Yatak Odası

 1. Ev dekorasyonunda yatak odaları soft yani pastel renkleri tercih etmelisiniz. Biraz hareketlendirmek için nevresim takımları ile renklendirebilirsiniz.
 2. Lila, pudra pembe, bej, krem reni ve gri renkleri yatak odalarında dingin ve huzur verici görünüm sunarlar.
 3. Aydınlatmanın loş olmasını tavsiye ettiğimiz yatak odalarında yatak başına şık abajurlar kullanabilir, duvarlarda aplik kullanabilirsiniz.
 4.  Yatak odalarında da aksesuarlar şık bir görünüm sunarlar. Duvarlarda zarif görünen tablolar tercih edebilir, yatağın ayak ucu tasarlanan oturma pufunu farklı renklerden kullanabilirsiniz.
 5. Ev dekorasyonunda yatak odalarında en önemli etken rahat bir yataktır. Ertesi güne iyi başlamanızı sağlayan yatak odaları konforu en üst seviyede barındırmalıdır.
 6. Çok sade bir yatak odasına sahipseniz üç boyutlu duvar kağıtlarını yatak başının arkasına dekore ettirerek estetik bir görünüm verebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Antreler

 1. Ev dekorasyonunda antre modelleri il intiba sağladıkları için şık ve zarif görünmelidir. Her halükarda modern bir etki sağlamak için kapıdan girildiği anda ayna mutlaka bulunmalıdır. En çok kullanılan dresuarlar aynaların altına ayna ile uyumlu olacak şekilde alınmalıdır.
 2. Dar bir antreye sahipseniz ayakkabılık sürgülü ve aynalı tercih edilmeli, geniş bir alana sahipse koyu renklerde ahşap dolap kapakları kullanılabilir.
 3. Yine salondaki gibi antre aydınlatmaları içinde lüks görünen avizeler kullanılabilir, ayaklı abajurlar antrelere dekore edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri