Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern Banyolarda Aydınlatma Nasıl Olmalı?

30.07.2020
57
Modern Banyolarda Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Modern banyolarda aydınlatma nasıl olmalı? Mekan dekorasyonu söz konusu olduğunda o mekanın tüm fiziksel niteliklerine göre tasarlanmış olan aydınlatma sistemleri de oldukça önem taşıyor. Bu aydınlatma sistemlerinin dekorasyondaki önemi her oda için geçerlidir.  Yatak odası tasarımlarından mutfak dekorasyonlarına, salon dekorlarından banyo dekorasyonlarına kadar önemlidir.

Modern banyolarda aydınlatma nasıl olmalı? Modern banyolar ise zamanla ortaya çıkmıştır. Zaman içinde banyo alışkanlıkları değişmiştir. Bu alışkanlıkların değişmesi ile hamamlar ve toplu banyolar, herkesin evinde yer alan banyolara dönüşmüştür. Daha çok kişiselleşen banyoların tüm özellikleri de beraberinde değişmiştir. Sonuçta ortaya modern tarzda banyolar çıkmış be bugün ise farklı farklı dekore edilir olmuştur. Bu dekorasyonların önemli bir parçası da bu banyolarda kullanılan aydınlatma sistem ve modelleridir.

Modern Banyolarda Aydınlatma Nasıl Olmalı? Banyo Işıklandırması İçin Modeller…

Modern banyoların ortaya çıkması ile beraber değişen dekorasyon yöntemleri, bu ortamların daha kullanımlı olabilmesini sağlamıştır. Bu noktada banyonun daha şık, geniş ve ferah görünebilmesi ise tamamen aydınlatma sistemiyle ilişkilidir. Işıklandırma sistemleri ise birkaç farklı modelde karşımıza çıkar. Bu noktada ışıklandırmayı nerelere uygulayacağınıza göre model tercihinde bulunabilirsiniz. Öncelikle bir ana ışıklandırma kesinlikle olmalıdır. Bu genel olarak tavanda tam orta bölgede bulunur. Bu lamba için hem sarı renk tonlarında hem de kuvvetli bir lamba seçmek önemlidir.

Ana ışıktan sonra kullanılan bazı farklı ışıklar da vardır. Bu noktada ana ışığa ek ışıklandırma seçeneklerini uygulamanızı tavsiye ederiz. Bunlara örnek olarak ayna önüne, tam aynanın iç kısmından veya dış kısmından yerleştirilmiş bir ışıklandırmayı tercih edebilirsiniz. Bu ışıklar, yüzünüzü incelemek istediğinizde de fayda sağlar. Ayrıca duşakabin bölgesi üzerinde de ışık tercih edilmesi, son senelerde kullanılan seçeneklerdendir. Bunlar haricinde duvar üzerine yerleştirilmiş lamba veya spot ışıklardan faydalanabilirsiniz. Spot ışıklar, aydınlatmaya katkı sağladığı gibi estetik açıdan da atmosfere güzellik katacaktır. Ayrıca banyodaki dekorasyon modelinize göre aydınlatma sisteminin yerleştirilmesi de göze hitap eden bir detay olacaktır.

  Cappucino Renkli Salon Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri