Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern Banyo Dekorasyonu

27.08.2020
72
Modern Banyo Dekorasyonu

Modern banyo dekorasyonu, bu mekânların, her gün sık sık kullandığımız mekânlar olması açısından önem kazanan bir konudur. Bu nedenle aslında banyomuzun modern ve kullanımlı bir dekorasyonu olması, hem bizim hem de misafirlerimizin kullanım ve göz zevki açısından çok önemlidir. Her gün ellerinizi yüzünüzü yıkadığınız, yorgunluğunuzu atabilmek adına duş aldığınız banyolarınız, temizlik işlerinizi de yaptığınız alandır. Bu yüzden hijyenik olması da önemlidir. Özetle banyolarımız, konfor ve temizlik için aslında modern bir sığınak görevi görür.

Şu ana kadar saymış olduklarımız, banyoların aslında işlevsel özellikleri ile ilgilidir. Bu anlamda kullanışlı olmalarıyla beraber banyo dekorasyon ve tasarımı, evininizin nasıl göründüğünü de direkt olarak etkileyecektir. Modern görünüme sahip olan banyolar, hem sade ve şık hem de temiz bir his uyandırır.

Modern Bir Banyo Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeli?

Modern bir banyo dekore ederken nelere dikkat edilmeli? Basit, sade ama net çizgiler kullanılması, modern bir banyo tasarımı açısından en temel kuraldır. Bir banyo ünitesi haricinde açık mekânı, eşyaların dağınıklığından kurtarmaya dikkat ediniz. Temizlik malzemelerinizi ve kişisel bazı eşyalarınızı saklamak adına dahili raflar ya da dolaplar tercih ediniz. Banyonuzda olması gereken her malzeme için kesinlikle bir depolama çözümü üretiniz. Temiz ve rahat bir banyo açısından bu tip eşyalar, kesinlikle açıkta kalmamalıdır. Ama depolama amaçlı kullanılacak dolap ve raflar, banyonuzda sizin hareket alanınızı da daraltmamalıdır. Dolayısıyla bazı gereksiz olan malzemeleri belirlemeli ve banyonuzdan çıkarmalısınız.

Derli toplu ve sade tutmakla beraber modern bir banyo tasarımından ödün vermemek adına geometrik şekiller tercih edebilirsiniz. Ayrıca banyo duvarları da, banyonuzun dekore edilmesinde önemli bir role sahiptir. Bu yüzden arka plana renk ve desen katmalı; dinamizmi artırmalısınız.

  Banyo Dekorasyonu 2020

Modern Banyo Dekorasyonu İçin Hangi Renkler Seçmeli?

Modern banyo dekorasyonu için hangi renkler seçmeli? Doğru bir renk düzeni oluşturarak banyonuza çok modern bir görüntü getirebilirsiniz. Buna örnek olarak; tamamıyla beyaz renge bürünmüş olan bir banyo, modern stil yakalamanın en kolay yoludur. Tek renk kullanmak, banyonun çizgilerini de ön plana çıkarır. Ayrıca tasarıma şıklık ve sadelik getirir. Eğer tek renk, sizin açınızdan çok sade ise o zaman yüksek kontrastlı bir görüntü deneyebilirsiniz. Bu noktada da birbirine karşı olan iki tamamlayıcı renk seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri