Ev Dekorasyonu

Modern Asma Tavan Modelleri

05.03.2020
117
Modern Asma Tavan Modelleri

Ev dekorasyonun her insan için ayrı bir yeri vardır. Herkes evini kendine özgü farklı tarz ürün ve renklerle dekore eder. Salon, mutfak, yatak odası derken her alanda bize göre bir şeyler olsun isteriz. Ayrıca evimizin büyüklüğü de dekorasyonu etkileyen faktörlerden biridir. Son zamanlarda her ne kadar metre karesi küçük olan evler yapılmaya başlasa da bazı ufak detaylar ile evinizi istediğiniz büyüklükte gösterebilme şansınız var. Mesela asma tavanlardan bahsedebiliriz. Uzun zamandan beri hayatımızda olan asma tavanlar, her odada gönül rahatlığı ile kullanılabilen detaylardır. Mesela salonunuz normalden daha küçük ve büyük görünmesi için bir şeyler yapmak istiyorsunuz, asma tavan detayı salonunuza istediğiniz görüntüyü vermeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda asma tavanlar hangi odada kullanılırsa  odaya çok şık ve modern bir hava katar. O zaman sizlere daha detaylı bir şekilde modern asma tavan modellerinden bahsedelim.

Daha önce de dediğimiz gibi asma tavanlar çok uzun yıllardır hayatımızda olan dekorlardan biridir. İlk başlarda asma tavanlar evi daha zengin göstermesi amacıyla kullanılırmış. Zamanla tasarımların, dekorasyon ürünlerinin değişmesiyle birlikte asma tavanlarda da çeşitliliğe gidilmiş. Artık birbirinden farklı modellerde asma tavanlar görmek mümkün. İlk kullanılmaya başlandığında sadece salon için tasarlanıyormuş. Ancak şimdi neredeyse evin her odasında modern asma tavan modelleri görebilirsiniz. Hatta koridorda bile asma tavan kullanılıyor diyebiliriz. Az önce de bahsettiğimiz gibi asma tavanların her odada kullanılması haricinde çok fazla yeni tasarımları ortaya çıkmaya başladı. Gelin birlikte bu tasarımlar nelermiş onları bir inceleyelim. Bu sayede hangi odada asma tavan kullanacaksanız aklınızda fikir oluşmuş olur.

Modern Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

Modern asma tavan çeşitleri zaman geçtikçe yenilenmeye ve bambaşka tarzlarda karşımıza çıkmaya başladı. Led ışıklı, ahşap, çelik eklemeli dekore edilmiş ya da alçı asma tavan olarak modelleri görebilirsiniz. İlk başlarda alçı tavanlar ile başlayan bu yolculuk artık farklı şekillerde asma tavan modelleriyle devam ediyor. Bazen tavanın iç kısmında farklı şekillerde süslemeler yapılabilir. Bu süslemeler en çok geometrik desenler şeklinde elde ediliyor. Bazen asma tavanların iç kısmına sarkıtmalı avizeler ya da led ışıklar monte ediliyor. Aynı zamanda spotlar ile asma tavanlara farklı bir hava katılıyor.

Spot Işıklı Modern Asma Tavanlar

Günümüzde neredeyse her ev modelinde karşılaşabileceğimiz bir asma tavan modelidir. Asma tavanın şekline göre spot ışıkları monte edilir. Kare şeklinde oymalı asma tavanlar da genellikle iç kısma değilde dışarıda kalan bölgelere spot ışıklar yerleştirilir. Bazen de oymalı asma tavanın içerisinde kalan görünmez kısımda spot ışıkları kullanılır. Daha modern bir asma tavan istiyorsanız iç kısımda tercih edin deriz. Salona ya da hangi odada kullanacaksanız çok şık bir görüntü oluşturur.

  Yeni Konsol Modelleri

Ahşap İle Oluşturulan Modern Asma Tavanlar

Ev dekorasyonunuz country ya da iskandinav tarzda ise asma tavan konusundaki seçiminiz kesinlikle ahşap ile oluşturulan modern asma tavanlardan olmalı. Evinizin hangi odasında kullanırsanız kullanın çok sıcak ve samimi bir görüntü oluşturacaktır. Bu asma tavan modelini sadece ahşap olarak düşünmeyin. Ahşabı birçok ürün ile birleştirebilirsiniz. Bu cam olur, seramik olur ya da alçı olabilir. Asma tavanın iç kısımlarını ahşap yaparken dışarıda kalan alçılı duvar kısmına da spot ışıkları yerleştirip modern asma tavan görüntüsünü verebilirsiniz.

Led Işık İle Oluşturulan Modern Asma Tavanlar

Son zamanlarda evimizin her köşesinde kullanabileceğimiz led ışıklar ortaya çıkmaya başladı. Duvarlarda, tavanlarda ya da dekoratif ürünlerde sık sık görebiliyoruz. Modern asma tavan dekorasyonlarının da artık olmazsa olmazlarından biri diyebiliriz. Asma tavanın iç kısmında kalan yerlere monte edilip çok şık bir görüntü elde edilebiliyor. Ya da farklı modellerde karşımıza çıkıyor. Klasik ve modern ev dekorasyonunu sahipseniz kullanmanız gereken modellerden biri diyebiliriz. Hem evi olduğundan geniş gösterme özelliğine de sahip.

Asma Tavan Fiyatları

Asma tavanlar ilk çıktığı zamanda evlerimizde çok sık rastladığımız örneklerden değildi. Evi zengin ve büyük göstermesi ile fiyatları biraz yüksek tutuluyordu. Ancak artık eskisi gibi fiyatlar çok yüksek değil. Evinizi şık görmesi için birçok seçenek mevcut. Gönül rahatlığı ile seçebileceğiniz modern asma tavan modelleri var. Evinizin dekorasyonuna uygun istediğiniz modern asma tavan modellerini değerlendirebilirsiniz. Country ve iskandinav evlerde genellikle ahşap asma tavanlar tercih ediliyor. Klasik ve modern ev dekorasyonlarında ise spot ya da led ışıklı olan asma tavanlar kullanıyor.

Gelelim asıl konumuz olan modern asma tavan fiyatlarına. Modellerinden, çeşitlerinden bol bol bahsettik. Şimdi de bu güzel detayların bize ne kadara mal olacağına geldik. Öncelikle dekoratif boyanabilir asma tavan fiyatlarından başlayalım. Genellikle fiyatları 50 tl ile 150 tl arasında değişiyor. Fiyat aralığı büyüklüğe göre. Alçı ile yapılmış olan asma tavanlar ise 40 tl den başlıyor. Led ile birlikte ahşap bir şekilde dekore edilmiş olan modern asma tavanlar ise en az 400 tlden başlıyor, 700 tlye kadar fiyatları çıkıyor. İşçilik, spot ya da led ışık kullanımı ne kadar artıyorsa fiyatta onlarla birlikte doğru oranda artıyor.

  Katlanabilir Mobilyalar

Sizin için paylaşacağımız birkaç görsel olacak. Bu şekilde ev dekorasyonunuza uyacak asma tavan modelini daha kolay seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri