Yandex
Ev Dekorasyonu

Minimal Oturma Odası Dekorasyonu

15.09.2019
395
Minimal Oturma Odası Dekorasyonu

Son dönemlerde daha az eşya kullanarak evde kendimiz için alan yaratma fikri çok benimsendi. Minimalist dizayn ve dekorasyonlar sayesinde evinizi çok daha ferah bir şekilde dekore edebilirsiniz. Minimal oturma odası dekorasyonu yaparken önceliğiniz tabii ki de daha az eşya kullanmak ve maksimum verimi almak olacaktır. İnce kenarlar, keskin hatlar ve ciddi çizgiler kullanılarak tasarlanmış bir oturma odasında kendinizi çok daha dinlenmiş ve zinde hissedebilirsiniz. Minimal tasarımlar klasik dekorasyon tarzından oldukça farklı olduğu için ilk başta biraz zorlanabilirsiniz.

Minimalist Salon Dekorasyonları 2020

Salonunuzu şekillendirmeye eşyalar satın almaya başlamadan önce kafanızda evin durumuna göre bir tema belirlemelisiniz. Eviniz yeteri kadar büyükse ve iyi derecede ışık alıyorsa; koyu duvarlar ve açık renk parkeleri tercih edebilirsiniz. Minimal oturma odası dekorasyonu için kanepe seçerken daha az yer kaplayan ve yumuşak hatlara sahip olan eşyaları tercih etmelisiniz. Duvarlarınızı koyu bir renge boyayarak yeterli keskinliği sağladınız zaten. Özellikle füme grisi rengine sahip olan koltuk modellerini renkli yastıklarla birlikte kullanabilirsiniz.

Evinizde tam tersi bir durum geçerliyse yani yeteri kadar ışık almıyor ve biraz küçükse açık renkli duvar renklerini tercih etmelisiniz. Gelen ışığı en verimli şekilde yansıtacak soft renkler sizin için ideal olacaktır. Bu tür evlerde biraz daha doğal tonları kullanmanızı tavsiye ediyorum. Açık bej renkli koltuk modellerini salonunuzda kullanabilirsiniz. Koltuğun üzerine yeşil, turuncu gibi renklere sahip doğayı canlandıracak renkleri tercih edebilirsiniz. Bu tür evlerde Retro tasarımlar yapmak da çok hoş durabiliyor.

Minimalist Oturma Odası Aksesuarları 2020

Oturma odanızı minimalist bir şekilde dekore etmek istiyorsanız mümkün olduğunca az aksesuar kullanmalısınız. Size hediye olarak gelen ya da yurt dışından çok beğenerek satın aldığınız aksesuarlar dışında çok fazla bir aksesuara ihtiyacınız olmayacak. Minimal oturma odası dekorasyonu genellikle daha açık ve doğayı hatırlatacak tonlar kazandırılarak yapılıyor. Salonunuzda mutlaka yeşil rengini kullanmalısınız. İmkanınız varsa salonda bir iki tane saksı bitkisi bulundurabilirsiniz. Bu sayede doğanın dinlendirici etkisini üzerinizde hissedeceksiniz.

  Lüks Villa Modelleri ve Özellikleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri