Yandex
Ev Dekorasyonu

Mermerit Tezgâh Modelleri ve Fiyatları

26.09.2020
60
Mermerit Tezgâh Modelleri ve Fiyatları

Mermerit tezgâh modelleri ve fiyatları, hem tezgâhın cinsine, kalitesine hem de uzunluk ölçülerine ve şekillerine göre değişiklik göstermektedir. Tabii bu anlamda tam bir standart fiyatın olduğunu söylemek de zor. Çünkü firmadan firmaya göre de “L” tipi, “standart” tip vb. modellerin farklı uzunluklarda farklı fiyat etiketlerinde sunulduğunu görüyoruz. Mutfak ile banyolarda bulunan dolapların üst kısmındaki tezgâhlar için ya mermerit ya da öbür adıyla polyester cinste tezgâhlar kullanılıyor.

Mermerit tezgâh modelleri ve fiyatları, firmadan firmaya değişiklik gösteriyor. Ancak bu mermerit tezgâhların ise farklı renkler ve farklı desenlerde olmak üzere pek çok alternatifi bulunuyor. Çok geniş ve zengin bir desen, model ve renk çeşitliliği olduğu için de mermerit tezgâhlar, çok sık tercih edilen bir tezgâh çeşidi olmaktadır. Ayrıca diğer bir tercih nedeni ise damlalıklı veya damlalıksız şekilde tasarlanmakta olan bu mermerit tezgahların çok hijyenik yapıda ürünler olmasıdır.

Mermerit Tezgâhların Özellikleri

Mermerit tezgâhların özellikleri, farklı renkler, farklı desenler, farklı modeller ve farklı şekillerde üretilmesi ile karşımıza çıkıyor. Mermerit renkleri arasında ana renkler olarak beyaz, siyah ve gri gibi renkler içerisine eklenen türlü renklerdeki parçacıklar, mutfaklarınız açısından dekoratif bir tezgâh özelliği taşıyor. Seçeceğiniz mermerit rengi, aynı zamanda mutfak dekorasyonunuza da bir hava ve ışıltı getirecektir.

Ayrıca mermerit olan tezgâhların yüzey dayanıklılığı, kuvars ya da granit olan tezgâhlara nazaran daha az düzeydedir. Özellikle de yüksek bir sıcaklıkta olan tava, tencere, çaydanlık gibi birtakım mutfak eşyalarının bu mermerit cins tezgâha koyulmaması önerilir. Bu eşyaları sıcakken koyacaksanız, tezgâha sıcaklığının ulaşmaması açısından bir bez, mantar vb. bir eşya kullanarak koymanızı tavsiye ederiz. Mermerit cinsteki tezgâhların bakımları konusunda ise sarartıcı etkisi olacağından dolayı çamaşır suyu gibi birtakım kimyasal maddelerin kullanılmaması gerekmektedir. Haricinde yüzey parlaklığının istenildiği gibi uzun bir zaman devam edebilmesi açısından ise düzenli bir biçimde temizliğinin yapılması önerilir.

  Mutfak Fayans Modelleri

Mermerit Tezgâh Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Mermerit tezgâh modelleri ve fiyatları nelerdir? Elbette fiyatlar, hem modele ve renk, desen gibi ekstra özelliklerine hem de firmaların ürün etiketlerine göre değişiklik göstermektedir. Ama genel anlamda ekonomik fiyatlarda olduğunu söyleyebiliriz. Hatta mermerit cinsteki tezgâhların tercih edilmesindeki bir başka etmen de bu tezgâh tiplerinin diğer tezgâhlara nazaran çok daha ekonomik olmasıdır. Ayrıca mermerit tezgâh ürünleri, eviyeler ile birlikte imal edilir ve bu sayede su sızdırmaz. Bu yüzden de ayrıca bir eviye ürünü satın almanız gerekmez ve bu da toplam maliyeti düşürür.

Mermerit tezgâhların fiyatlarını değiştiren bir diğer etmen ise “L” tipi, “standart” tip vbç tezgâh şekillerinde üretiliyor olmasıdır. Yani tezgâh modeline-şekline göre fiyat değişebilir ve aynı şekilde tezgâh uzunluğu da fiyatı etkileyen bir etmendir. Buna göre bazı firmalarda “L” şekli tezgâhı standart ölçülerde 200-300 TL civarında bulabilirken, bazı firmalarda açılış fiyatı 500 ila 700 TL aralığındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri