Ev Dekorasyonu

Mavi Mutfak Dolabı Modelleri

25.12.2016
2.650

Mutfaklarında Sıra Dışı Ve Farklılık Arayanlar Mavi Mutfak Dolapları Tercih Edebilirsiniz. Mavi Mutfak Dolabı Modelleri İle Kombine Renkler Ve Resim Galerisi.

Mavi Mutfak Dolabı Modelleri

Mavi mutfak dolabı modelleri, sıra dışı ve farklı tasarım arayışı olanlar için tercih edilebilir renktir. Nazik görünümlü ve havadar bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız mavi rengi başka renklerle birleştirerek mutfağınızda dekore edebilirsiniz. Soğuk renk olarak bilinen mavi renk, huzuru ve dinginliği sağlayan renkler arasındadır. Mavinin etkilerini ve birlikte kullanılabileceği en uygun renkleri sizler için hazırlayıp, konu sonunda mavi mutfak dolaplı 18 resimli bir galeri koyduk.

Mavi Renk Mutfak Modelleri

 1. Soğuk renklerin skalasında olsa da soğuk bakılacak renk değildir. Mavi mutfak dekorasyonu, özellikle güney ve doğuya bakan alanlarda kullanılmalıdır. Bol gün ışığı alan bu konumlar, güneş ışığı sayesinde mavi renk mutfağın yumuşamasını sağlar.
 2. Büyük alanlarda rahatlıkla kullanılabileceği gibi küçük alanlarda da mavi renk mutfak dekorasyonları tercih edilebilir. Şıklığının yanı sıra insana huzur veren bir etkisi vardır.
 3. Mavi renk diğer renklerle kombinlenerek mutfağa derinlik katar. En uyumu olduğu renk, her renkle uyum gösteren beyazdır.
 4. Mavi renk uzmanların verdiği öneriler doğrultusunda, iştah kesici bir renktir ve zayıflamak isteyenlere özellikle mutfaklarında tavsiye edilir. Fakat yemeyen çocuklarınız varsa bu durum dezavantaj olarak algılanabilir.
 5. Parlak mavi renkler çok fazla tercih edilen dolap kapakları değildir. Özelikle bu yönde masif mobilyalara yönlenilmelidir. Çünkü parlak dolap kapakları çok fazla kiri gösterir.

Mavi Renk İle Kullanılabilecek Renkler

 1. Bej ve süt renkleri ile maviyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kombinlenecek renkler birçok alanda kullanılabilir mavi aralara derinlik katmak için de tercih edilebilir.
 2. Beyaz dekorasyon evrensel olarak kullanılan alt yapı rengidir. Her renkle uyum sağlayan beyaz renk nötr renk olduğu için beyaz mavi mutfak dekorasyonları gökyüzü gibi tertemiz bir etki bırakır.
 3. Sarı renkler mavi ile birleştirildiğinde güneşin rengi olduğu için, soğuk olarak bilinen mavi rengi ısıtır ve daha samimi bir ortama zemin hazırlar.
 4. Pembe renkte mavi ile birleştirilebilen mükemmel renklerdendir. Fakat pembe rengi kullanırken sedefi fildişi veya beyaz gibi üçüncü bir rengi mutlaka ayrıntılarda kullanmak gerekir.
 5. Gri renk mavi ile tek başına birleşirse ortaya sıkıcı, boğucu ve karmaşık bir yansıma bırakabilir. Bu açıdan gri renkleri dolap kapaklarından çok halı gibi yan aksesuarlarda kullanmak en doğrusudur.
 6. Soylu ve zengin bir görünüm istiyorsanız mavi dolap kapaklarınıza çikolata rengini ekleyebilirsiniz. Favori tatlı rengini çağrıştıran çikolata renkleri mobilyalarda veya şık aksesuarlarla da mutfağı lüks gösterebilir.
 7. Yeşil ve mavi renk mutfak modelleri her zaman tazeliğin yansımasıdır. İki renk bir arada dekore edilince dinamik, rahatlatıcı ve dinç bir his bırakır.
  Kırmızı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri