Yandex
Ev Dekorasyonu

Makrome Salıncak Modelleri

17.07.2020
87
Makrome Salıncak Modelleri

Son zamanlarda çokça tercih edilen makrome salıncak modelleri günümüzün trendi haline gelmiş diyebiliriz. Makrome düğümleme tekniği olarak kullanılan çok basit fakat belirli püf noktaları bulunan çok zarif ve bir o kadar da uğraştırıcı olan örgü çeşididir.Makrome salıncak ise örülen bu örgülerin salıncağa uyarlanmış hali gibi düşünebilirsiniz. Çok hoş ve bambaşka bir hava katan oldukça değişik modelleri bulunan salıncaklardır. Birçok kişinin makrome ipleri alıp hemen denemek istediği bir hobidir de diyebiliriz. Tamamen el emeğine bağlı olan bu salıncaklar son zamanların gözdesi olmuştur. Kir ve temizliği açısından zorluk çekmezsiniz ve bunun gibi birçok kolaylığı olması sebebiyle çokça tercih sebebi olmuştur.


Salıncak Dekorasyonlarında Makrome Trendi


Günümüzde çokça tercih edilen makrome salıncak modelleri birçok rengi ve modeli olmasıyla çokça satılmaktadır. Ve bazı ev hanımlarımız bu tarz örgüleri kendileri için bir hobi haline getirmektedir.  Sadece ip alıp kendi tarzlarında istedikleri şekilde örgü yapabilirler. Uygun fiyatlısından en kaliteli olanı bulabileceğiniz birçok türde makrome salıncaklar bulunmaktadır. Birçok çeşidi bulunan bu makrome salıncaklardan bazıları şunlardır;
– Hamak tarzı makromeler: Hamak tarzı olan bu makromeler bulunduğu ortama şık bir görünüm vermekle beraber oldukça kullanışlıdır.
– Koltuk tarzı makromeler: Rahatlığınız ve konforunuz açısından rahat edebileceğiniz tarzda modellerdir.
– Bebek salıncak modelleri: Bebeklerin salına salına uyudukları rahatlıkları açısından oldukça güvenilir ve tercih edilen modellerdir.
– Sandalye modelleri: Sandalye tarzında olan makrome salıncak modelleri de çok gösterişli ve rahattırlar.

Makrome Nasıl Yapılır?


Makrome salıncak
için yapılması gereken, istenilen renklerde birkaç makrome ipi almaktır.Kullanacağınız malzemeler şişlerdir. Ama ellerinizle de belirli bir örnek belirleyip bunu yapabilirsiniz.Makrome salıncaklar için birçok örme tekniği bulunmaktadır. Yapacağınız örgü modelini seçmelisiniz.Sonrasında yapacağınız salıncak modeli için kafanızda bir tasarım yapmalısınız. Bu tasarım doğrultusuna hareket ederek ilerlerseniz daha rahat bir şekilde salıncak oluşturabilirsiniz. Bazı kişiler salıncak yapmak yerine bu salıncaklara kaplama tarzı makromeler örmekteler. Sizler kendi salıncağınızı oluşturmak istiyorsanız bunu kaliteli bir ip seçerek yapmalısınız.Bu işle uğraşırken yoğunlaşarak kafanızı dinlendirmeniz de sizlerin psikolojisi açısından oldukça sağlıklıdır.

  Cam Balkon Dekorasyon Fikirleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri