Yandex
Ev Dekorasyonu

Makrome İpinden Vazo Nasıl Yapılır?

11.10.2020
84
Makrome İpinden Vazo Nasıl Yapılır?

Makrome ipi; dekoratif malzeme bakımından oldukça kullanışlı bir ürün olarak, makrome ipinden vazo nasıl yapılır?  Soruları kapsamında işlevselliğini giderek artırıyor. Makrome ipleri ile evin her köşesini süsleyen vazolarla, aradığınız şıklığı yaratabilir,  oturduğunuz alanlara daha otantik bir hava kazandırabilirsiniz. Kolay olduğu kadar ekonomik bir süsleme aracı olarak, makroma iplerini 15 dakika gibi bir kısa sürede vazo yapımında kullanabilirsiniz. Tasarım kalitesi, keyifli örgü modeli ve maharet isteyen başarısı ile makro ipinden vazo yapabilirsiniz. Bu sayede, zamanı kaliteli bir şekilde geçirerek, keyifle kendi iç dekorasyon çalışmanızı bizzat kendiniz yürütebilirsiniz. Makrome ipinden vazo yapmak isteyenlere malzeme bilgisi ve yapılış aşaması ise şu şekilde gösteriliyor:

Malzemeler

  • Vazo
  • Ekru Makrome İpi
  • Makas

Yapılışı:

  • Makrome ipinden vazo nasıl yapılır? Öncelikli olarak vazonun ağız kısmını çevreleyip kaplayacak şekilde bir makrome ipi keserek işe başlayın. İpi vazonun etrafında düğümleyin.
  • 60 cm uzunluğunda olan 40 adet makrome ipi keserek, ikiye katlayın ve tekrar vazonun etrafını çevreleyecek şekilde ipi düğümleyin. Bu süreçte düğüm adedine ve kestiğiniz ip sayısına dikkat edin.İpleri ikişerli grup olacak şekilde 3 sıra halinde kare şekillerde düğüm yapın.
  • Her bir işlemi tamamladıktan hemen sonra bu kezde ikişerli kare düğümler alarak sarma düğümler yaparak ilerleyerek yapım aşamasına devam edin.
  • Sarma düğümler bittikten sonra ise, bu kez ipleri 5 ‘erli grup olacak şekilde kare düğümle örümcek bağlamalar yapın.
  • Kenarları için de sarma düğümlerle ilerleyerek, üçgen figürleri ortaya çıkaracak şekilde düğüm atarak işleminize devam edin.
  • Son safhada ise, ortaya çıkan 5 örümcekli figür modellerini, yaptığınız kare düğümlerle bağlayıp işleminizi tamamlayın. Bu sürede uzun gelen ipleri ise vazo boyutuna göre kesmeyi ihmal etmeyin.

Makroma ipinden vazo yapma tekniğini kendi renk ve tasarım zevkinize göre yorumlayabilirsiniz.  Bu süreçte makrome ipinin kalitesine ve vazonun biçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Makrome ipinden vazo nasıl yapılır?Soruları kapsamında ipin uzunluğuna ve vazonun boyutlarını dengelemeye özen göstermelisiniz.Ayrıca, arzunuza göre vazonuzu farklı renkleri ve dekoratif şıklığı ile yeni makrome ipleri ile süsleyebilirsiniz.

  Barbekü Yapımı ve Maliyeti

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri