Yandex
Ev Dekorasyonu

Lila Rengi Salon Dekorasyon Stilleri

20.09.2020
67
Lila Rengi Salon Dekorasyon Stilleri

Lila rengi salon dekorasyon stilleri, renk paleti içinde bulunan renkler arasında sık tercih edilen bir dekorasyon rengidir. Aynı zamanda pek çok rengin olduğu renk kartelası içinde renklerin genellikle içerisine beyaz eklenerek farklı tonlarının elde edildiğini söyleyebiliriz. Lila rengi de aynen bu şekilde hem pastel ama hem de açık olan renklerden biridir. Biz de bu yazı içerisinde salon dekorasyonu için sık sık tercih edilen lila renginden ve dekorasyon stillerinden bahsedeceğiz. Salonunuz için lila renginde bir dekorasyon ağırlıkta olsun istiyorsanız, bu stili yansıtmanın en kolay yolu lila rengi salon takımları ve koltukları tercih etmek olacaktır.

Lila Rengin Dekorasyonda Kullanıldığı Odalar

Lila rengin dekorasyonda kullanıldığı odalar, oldukça fazladır. Evin her yerinde bu renk tercih edilebilir. Ancak uygun dekorasyon önerileri ile bunu yapmak gerekir. Lila rengi salon dekorasyonu, bu rengin ev dekorasyon stillerinde sık sık kullanılmaya başlaması ile beraber son zamanlarda yükselen bir trend olmuştur. Aslında sadece salon dekorasyonları için değil, evin diğer dekorasyonları için de lila rengi trend durumdadır. Duvar boyası şeklinde çok da tercih edilmez. Ancak yatak odaları içerisinde ve yatak odası takımları üzerinde de bu renk sıklıkla tercih ediliyor artık. Ama daha çok da lilanın daha koyu tonu şeklinde olan mor, sıklıkla kullanılıyor.

Ayrıca aynı şekilde salon dekorasyonlarında lila ve mor renk, yatak odasında olduğu gibi romantik bir renk olarak görülür. Mor renk ise çok daha fazla iddialı olduğundan ve daha canlı olan bir renk olduğundan dolayı mekân dekorasyonları açısından belirleyici olan bir renk tonu biçiminde kabul edilmez. Oturma odası ya da salonlar gibi ana yaşam alanlarında daha çok mild denilen yumuşak tondaki bazı renkler seçilmesi daha güvenlidir. Lila, bej veya krem rengi gibi açık ve yumuşak olan tonları tercih edecekseniz de mutlaka dekorasyon fikirlerine göz atmalı ve detaylı bir inceleme sonrasında dekorasyon stilinizi oluşturmalısınız.

Lila Rengi Salon Dekorasyon Stilleri İçin Lila Rengi Koltuklar

Lila rengi salon dekorasyon stilleri için lila rengi koltuklar tercih edebilirsiniz. Lila hem diğer eşyalarla uyumu kolay olan bir renktir hem de kullanımında dikkat edilmesi gereken açık ve yumuşak bir ton olarak görülür. Lila rengi koltuklar tercih edip salonunuzda bu rengin ağırlığını sağlamış olursunuz. Bu aynı zamanda mekâna da huzur verecek bir renk olacaktır. Bilimsel araştırmalar da bu bilginin doğruluğunu kanıtlar niteliktedir. Ama bir yandan da bilimsel verilere göre enerjisi düşük bir renk olduğu kabul edilmiştir. Bu nedenle bu renkle beraber uyum gösterebilecek daha canlı renkleri de salonunuza aksesuar vb. eşyalar kullanarak yansıtmayı unutmayınız.

  Küvet ve Banyo Tasarımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri