Ev Dekorasyonu

L Koltuk Modelleri ve Uyumlu Oturma Odası Dekorasyonu

13.03.2020
77
L Koltuk Modelleri ve Uyumlu Oturma Odası Dekorasyonu

Evin dekorasyon konusunda en gösterişli alanı şüphesiz ki salondur. Salonumuzda ailemizle, sevdiklerimizle ya da misafirlerimzle birlikte vakit geçirmekten çok keyif aldığımız için dekorasyonuna önem veririz. Renklerin eşyalarla uyumuna dikkat ederiz. Aynı zamanda salon büyüklüğüne göre mobilyalar nasıl yerleştirilir diye uzun uzun düşünüp en uygun dekorasyonu yaratmak için elimizden geleni yaparız. Küçük bir salona sahipseniz işe L koltuk almak ile başlayabilirsiniz. Çok fazla yer kaplamadığı için küçük ev dekorasyonlarında en çok tercih edilen mobilyalardan biri. Bunların yanı sıra benim salonum çok büyük nasıl dolduracağımı bilemiyorum diyorsanız da, L koltuk modelleri ve ona uyumlu oturma odası koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Büyük olan salonunuzu doldurmaya yardımcı olacak ürünlerdir. Bu ürünler neler ve nasıl olmalı gibi sorularınızı duyar gibiyim. İsterseniz hemen size bu konuda birkaç detay ile yardımcı olalım.

L koltuk modelleri son zamanlarda ülkemizde en gözde olan mobilyalardan biri haline geldi. Evin sadece salonunda değil, çocuk odasında, misafir odasında ya da büyük mutfaklarda bile kullanıldığını görebilirsiniz. Çok şık model ve tasarımlar sayesinde evinizin tarzına e uygun L koltuğu bulabilirsiniz. Ayrıca oturma odası dekorasyonunuza uyumlu L koltuklar da kullanabilirsiniz. Misafir ağırladığınızda koltuk takımları size yeterli gelmiyorsa eğer, ek olarak L koltuk takımlarına da bir göz atmalısınız. Birbirinden farklı ve rahat L koltuk modelleri ile salon dekorasyonunuza yeni bir hava katabilirsiniz. Seçmekte zorluk çekebileceğinizden dolayı sizlere bu konu hakkında biraz detay vereceğiz.

L Koltuk Modelleri Nelerdir?

Günümüzde her evde kullanılan L koltuk modelleri çok sevilen mobilyalardan biridir. Rahatlığı ve şıklığı ile göz dolduran bir üründür. İstenilen her özellik olunca en çok tercih edilen eşyalardan biri oluyor. Bu konuda evinizin dekorasyon tarzına uyumlu birçok seçeneğe sahipsiniz. Örneğin country ya da iskandinav tarzda bir ev dekorasyonuna sahipseniz L koltuğunuzu ahşap ayaklı beyaz renkli ya da desenli olarak tercih edebilirsiniz. Modern ya da klasik ev dekorasyonu için de metal ayaklı pastel ya da koyu tonlarda L koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. Odanızın büyüklüğüne göre farklı uzunlarda L koltuklarda mevcut. İstediğiniz her modeli seçip kullanabilirsiniz. Yataklı olan ve ses sistemli olan koltuklarda son zamanlarda mevcut.

  L Koltuk Modelleri 2020

Oturma Odası Dekorasyonu

Evin en keyifli dekorasyonlarından biri oturma odasıdır. Duvar rengi, koltuk modelleri, aksesuarlar derken birçok konuda farklı ve yenilikçi tasarımlar uygulamak isteriz. Evin dekorasyon tarzına uygun oturma odası gruplarına bakabilirsiniz. Her tarza uygun oturma odası bulmanız mümkün. Oturma odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler çoğunlukla renk seçimidir. Renklerin mobilyalar ve aksesuarlar ile uyumu sayesinde istediğiniz tasarıma sahip olabilirsiniz. Oturma odası dekorasyon tarzınıza göre perdelerde de birçok seçenek mevcut. Rustik perde modelleri, stor perdeler ya da tüller. Hangisini isterseniz kullanabilirsiniz.

L Koltuk Modelleri ve Uyumlu Oturma Odası Nasıl Olmalı?

Evin salonu büyük olunca nasıl doldurmalıyım acaba diye düşünüp dururuz. Objeler, aksesuarlar bir yere kadar bize bu konu da yardımcı olur. Masalara ya da ekstra koltuk takımlarına başvururuz. Bu durum da en uygun L koltuk modelleri ve uyumlu oturma odası modelleri olabilir. Salonunuz çok genişse baktığınızda dolu gözükmesini istiyorsanız eğer bu seçim kesinlikle tam istediğiniz gibi olacaktır. Salonunuzun dekorasyon tarzına göre L koltuk modelinizi seçebilirsiniz. Country tarza uygun ahşap ve beyaz ağırlıklı olabilir. Klasik tarza uygun olarak da metal ya da gold renkli ayakları olan daha casual duran bir L koltuk modeli seçebilirsiniz. Aynı zamanda avangard tarz içinde bahsettiğimiz modeldeki L koltukları tercih edebilirsiniz.

  Oturma Odası Dekorasyonu

İskandinav tarz ev dekorasyonu için de country tarzda kullandığımız ürünler geçerli olacaktır. Örneğin iki kanepe bir tane de tekli koltuktan oluşan bir oturma odası takımınız var. Salonunuzun boyutuna ve şekline göre istediğiniz yere L koltuğunuzu konumlandırabilirsiniz. İskandinav tarzda yapıyorsak eğer ahşap ve pastel tonlar ön planda olacaktır. Dekorasyona yemek masası da isterseniz ekleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra oturma grubunda biraz daha az eşya seçip araya L koltuğunuzu yerleştirebilirsiniz. Bu dekorasyona ek olarak aksesuar ve objeler ekleyebilirsiniz. İskandinav tarzdan örnekler verdiğimiz için ondan bahsetmeye devam edelim. Genellikle L koltuk ve oturma odası takımlarında sert modeller yerine daha çok yumuşak modeller tercih ediliyor. Bunların yanı sıra farklı tarz ev modellerinde ise biraz daha sert koltuk modelleri tercih ediliyor.

L Koltuk ve Oturma Odası Fiyatları

Öncelikle L koltuklardan bahsedelim.  Evlerimizde çok sık gördüğümüz bu koltuk modelinin her bütçeye uygun modeli mevcut. L koltuğun büyüklüğüne ve içerisinde kullanılan malzemesine göre fiyatları değişiklik gösteriyor. Küçük olan L koltuk modelleri 500-600 tl den başlarken, büyük olan modeller ise 1.000- 7.000 tl arasında değişiklik gösterebiliyor. Sizin bütçenize ve evinize hangi model uygun ise onu tercih edebilirsiniz. Çok fazla seçenek olduğu için istediğiniz modeli bulup evinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Oturma odasından bahsedecek olursak eğer, çoğunlukla iki kanepe iki de tekli koltuktan oluşan bu takımlar evimizde her zaman bulunan mobilyalardandır. Fiyatları ise hem kalite hem de boyut olarak değişiklik gösterir. Aynı zamanda bu koltuk takımları bazen iki kanepe bir tekli koltuktan da oluşabiliyor. Fiyatlar ise minimum 1.500 tl ya da 2.000 tlden başlayan fiyatlarla 8.000 tlye kadar ulaşam fiyatlar arasında değişiyor. Bu konuda da bütçenize uyan oturma odası takımları elbet olacaktır. O yüzden ev dekorasyonunuza en uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri