Yandex
Ev Dekorasyonu

Kumtaşı Salon Dekorasyonu Fikirleri

06.11.2020
29
Kumtaşı Salon Dekorasyonu Fikirleri

Evlerde her zaman en şık olması istenen yer salonlardır ve dekorasyonuna çok önem verilmektedir. Dekorasyonun ana teması duvar boyasının rengi olduğu için de renk seçimi dikkatle yapılmaktadır. Salonda ki mobilyalar, aksesuarlar, perdeler ve halılar ile tam anlamıyla uyum sağlayacak bir renk seçimi aslında çok kolaydır. Çünkü son yılların favori rengi kumtaşı bu özelliğe sahiptir. Kumtaşı salon dekorasyonu yapmanız halinde  dekorasyon seçimlerinizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Her boya üreticisi firma bu rengin gördüğü ilgi karşısında pek çok tonunu da üretmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise  her firmanın renk kartelası farklı olduğu için boyayı alırken dikkatli olmalısınız.

Aydınlık Kumtaşı Salon Dekorasyonu

Geniş ve büyük salonlarda olduğu gibi küçük salonlarda da kumtaşı salon dekorasyonu tercih edilmektedir. Açık ve doğanın içinde bulunan bir renk olması ile salonda doğal bir hava vermesinin yanında daha aydınlık ve ferah görünmesini de sağlamaktadır. Soft bir renk olmasıyla da insana huzur vermektedir. Klasik ya da modern nasıl bir tarza sahip olursanız olun bu rengi salonda olduğu gibi oturma odasında ve evin diğer odalarında da çok rahatça kullanabilirsiniz. Kaliteli ve silinebilir boyalardan kullanmanız halinde ise her yıl tekrar boya yaptırmanıza gerek olmayacak uzun süre kullanmanız mümkün olacaktır. Boyayı her ne kadar kendiniz de yapabilirseniz de bunun yerine bir boya ustasının yapmasını tercih etmeniz halinde ton farkları olmadan, zemin kirlenmeden kısa bir sürede yapmanız mümkün olacaktır.

Kumtaşı Renginde Yapılmış Salon Dekorasyonları

Bu rengi kullanmaya karar verdiniz ama salon dekorasyonunda nasıl durur ve dekorasyonu nasıl yapacağınıza dair yeni fikirlere sahip olmak istiyorsanız daha önce yapılmış dekorasyonların resimlerini inceleyebilirsiniz. Bu resimlerde de göreceğiniz gibi kumtaşı salon dekorasyonu yaptığınızda mobilyaları ve diğer eşyaları aynı şekilde açık ve pastel renklerde seçebileceğiniz gibi canlı ve koyu renkleri de kullanabilirsiniz. Duvar boyasının rengi ile uyumlu olması açısından zeminde kullanacağınız kaplamanın renginin de dikkatle seçilmesi gerekmektedir. Aydınlık bir dekorasyon istiyorsanız zeminde de aynı tonlarda parke kullanmanız yararlı olacaktır.

  Turkuaz Mavisi Salon Dekorasyonu
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri