Yandex
Ev Dekorasyonu

Kum Saati Amerikan Kapı Modelleri

19.12.2016
4.408

Mısırın Tarihi Esintisini İçinde Barındıran Kum Saati Amerikan Panel Kapı Modelleri. Odanın Mahremiyet Çizgisi Olan Dekoratif Kum Saati Şekilli Kapılar.

Kum Saati Amerikan Kapı Modelleri

Kum saati şeklinde görünen Amerikan panel kapı, içerisinde kullanılan üretim teknolojisi ile oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Ekonomik olmasından dolayı bir çok kişinin şüpheyle yaklaştığı Amerikan kapılar, seri üretime dayalı oldukları için ekonomikler. Kum saati şekillerinin yanı sıra yüzlerce şekil ve renkte bulunan bu kapılar, petek dolgu malzemesi ve pres yöntemi ile üretiliyor. Bu sayede dışarıdan gelecek baskılara ve zamanla oluşacak deformasyona dayanıklıdırlar.

Kum Saati Amerikan Kapı Modelleri

 1. Düz kum saati modelleri beyaz, krem, ahşap ve koyu ahşap renklerdedir.
 2. Dekoratif Amerikan kapılarda ise kum saati bulunan bölge camekan veya şekillidir.
 3. Modern olan kapılarda ise kum saati parçalı şekilde hareket eder ve bir kısmı veya tamamı buzlu camla şekillendirilmiş olabilir.
 4. Ekonomik ve çok tercih edilmeleri yüzünden; zengin renk ve model seçeneklerine sahipler.

Amerikan Panel Kapıların Genel Özellikleri

 1. En başta da anlattığımız gibi, pres yöntemi üretim teknolojisi sayesinde dayanıklıdır.
 2. Problemsiz seri üretim yapıldığı için ekonomik ürünlerdir. Fakat özel üretim yapılan Amerikan kapılar seri üretim ürünlerine göre çok daha kalitelidir.
 3. Ses ve ısı yalıtımı sağlamak için özel kasa yapısı ve destekleyici fitil sistemine sahiptir.
 4. Amerikan panel kapıların, panel kısmını oluşturmada özel dokuya sahip saç kalıplar kullanılır ve bu sayede kapı gerçek ahşap görünümüne kavuşur.
 5. Odanın boşluğuna monte edilecek Amerikan kapılar diğer kapılara nazaran çok pratiktir. Montajı kolay ve zahmetsizdir.
 6. Odanın dizaynına ve kişinin isteğine bağlı olarak odanın içine yada dışına doğru açılabilirler.
 7. Aile odaları için safi ahşap görünümlü yüzey kaplamalı modelleri varken, salon mutfak ve diğer alanlar için geniş camlı seçenekleri mevcuttur.

Kum saati Amerikan panel kapı gibi hangi modelde yaptırırsanız yaptırın mümkünse dış yüzeyinde köknar ağacı gibi sağlam ağaçlar kullanılmasını isteyin.

  Cam Kapı Modelleri ve Seçenekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri