Yandex
Ev Dekorasyonu

Kum Beji Salon Dekorasyonu Tarzı

11.09.2020
45
Kum Beji Salon Dekorasyonu Tarzı

Kum beji salon dekorasyonu tarzı, son dönemlerin tercih edilen alternatiflerinden… Dekorasyon fikirleri konusunda ilk akla gelenlerden bir tanesi de duvarlar üzerine uygulanacak boya renkleri konusu oluyor.  Duvar boyası renkleri arasında bugünlerde popüler olan seçenek ise kum beji rengidir!..

Kum beji salon dekorasyonu tarzı, söz konusu rengin biraz açık olan bir ton olması sayesinde aslında avantaj getirir. Bu anlamda hemen her mekân açısından güzel ve uyumlu durumdaki bu renk, farklı bir dekorasyon tipini de ortaya çıkarır, diyebiliriz. Dolayısıyla evlerde de oldukça ferah ve aydınlık odalar tasarlayabilmek için ideal bir renktir. Bu nedenle son senelerde kum beji rengi ve bu renge dayalı dekorasyon tarzları ön plana çıkmıştır. Bu rengi mutfağınızda da, salonunuzda da ya da çocuk odaları veya koridorlarda da kullanabilirsiniz. Çünkü bir yandan her oda için diğer yandan ise her mekân açısından oldukça uyumlu ve şık duran bir renktir!..

Kum Beji Rengin Diğer Renklerle Uyumu

Kum beji rengin diğer renklerle uyumu da dekorasyon açısından son derece önemli!.. Mükemmel bir nötr renk seçebilmek, çok da kolay olmaz. Bej, aslında en popüler olan nötr renktir ama buna rağmen dekorasyon için en zor olan renklerdendir… Ayrıca bu rengin farklı tonları da mevcuttur. Bu yüzden diğer renkler ve tonları ile nasıl uyumlu olabileceğini iyi bir şekilde bilmek gerekir.

Kum beji rengi, temelde bejin bir tonu olarak ifade edilebilir. Ara tonlarından bir tanesidir de denebilir. Aynı taba ile gri gibi nötr olan bir renktir. Bej rengi dekorasyonda gri renk dokunuşlar ilave ederseniz zengin ve sıcak bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ayrıca bej rengi, pembe ve tonları ile kullanırsanız o zaman da taba ile bir geçiş tonu yakalamış olursunuz. Bunların dışında bu renkle uyumlu olabilecek bir diğer renk ise pastel ve açık tonlarda yeşil rengidir. Ama bütün bunlara karşın bej rengini, isterseniz baskın olan renklerle de kombinleyebilirsiniz. Örneğin bu anlamda bej, dore ve mavi renkler ile beraber de çok zarif gözükebilir.

  Farklı Rustik Salon Dekorasyonu

Kum Beji Salon Dekorasyonu Tarzı İçin Kum Bejinde Duvarlar

Kum beji salon dekorasyonu tarzı için kum bejinde duvarlar ile ilgili bazı bilgiler vermek de yerinde olacaktır. Kuzey Avrupa ülkelerini ele alacak olursak o bölgelerde havalar genel olarak kapalı ve soğuktur. Bu nedenle evlerde duvarlar her zaman beyaz renge boyanır. Beyaz duvarlar ise sınırlı bir güneş ışığını alıp yansıtabilmesi adına hem basit hem de işe yarayan bir yöntemdir. Ancak bu durum bizim ülkemizde biraz daha değişir…

Türkiye üzerinde ise senenin büyük bölümü güneşli havalarda geçtiği için yaşam mekânlarında beyaz rengi çok sık tercih edilmemektedir. Bu renk yerine şarap rengi, kırık beyaz veya krem renkleri tercih edilir. Ancak bu noktada modern dekorasyon fikirleri arasında duvarlar için en ideal renk alternatiflerinden biri de artık bu kum beji rengidir. İç mekân duvarları için oldukça güzel bir alternatiftir. Özellikle genişçe bir oturma odanız varsa krem ve beyaz renk taşlarla beraber kullanılmış olan kum beji ideal olacaktır. Hele bu salonda bir de hafif koyu renkte olan bir şömine varsa, bu alanın ortaya çıkmasını sağlamış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri