Yandex
Ev Dekorasyonu

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

27.11.2016
2.353

İlk Olarak Tarzınızı Belirleyerek Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Yapmanız Gerekiyor. Küçük Yatak Odası Dizayn Edilirken Renk Ve Aksesuar Seçimi de Oldukça Önemli

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Küçük yatak odası dekorasyonunda ne istediğinizi bilmek ve bu yönde ilerlemek size kolaylık sağlar. Küçük yatak odalarının dizayn konusunda fazla alternatifi olmadığını düşünüyorsanız bu konuda yanılıyorsunuz. Küçük yatak odasını tasarlamadan önce hangi tarzlardan hoşlandığınız bilmeniz ve bir kaç ayrıntıya dikkat etmeniz durumunda küçük boyutlu yatak odası dekorasyonu beklediğinizden çok daha harika olabilir.

Küçük Yatak Odasında Tarz Belirleme

Oturup bir eskiz çıkardığınızda gittiğiniz mekanları, giydiğiniz kıyafet renklerini veya diğer odalardaki ambiyansı sevip sevmediğinizi düşünmelisiniz. Dekorasyon da birçok farklı tarzın bulunduğunu düşünürsek hangi tarzda dekore etmek istediğiniz yatak odanızı sevmeniz açısından çok önemlidir.

  1. Klasik tarz; kapitone dikişli deri görünümlü yada eskilerde kullanılan kumaşların bulunduğu tarz olarak da bilinir. Mobilyaları düşünürsek klasik mobilya takımları düz çizgilere sahip ve ezelden beri modası geçmeyen tarz olarak da yansıtılır. Kısacası geçmişte de moda olan bir mobilyanın günümüzde hala tercih olarak seçilmesi ve üretilip satılmasıdır.
  2. Eklektik tarz; hem geçmişte hem de bugünde hatta orta çağ da bile kullanılan mobilyaların bir araya toplanarak dekore edilmesinin ifadesidir. Geçmişte yaşamayı ama modernde kalmayı sevenlerdenseniz eklektik tarzı yatak odanızda yansıtabilirsiniz. Kısacası ne istediğinizi bilmek verdiğimiz tarzlar veya diğer kullanılan tarzlardan hangisinden hoşlanıyorsanız yatak odanızda bu seçimde ilerlemek pişman olmamak demektir.
  3. Modern tarz; Tamamen çağa uygun köşeleri oval veya düz tasarımlara sahip, parlak görünümlü mobilyaların tercih edilebileceği gibi elegant tasarıma sahip tarzdır.
  4. Sportif tarz; Evin daha salaş ve rahat görünmesini sağlayan, rahatına düşkün insanların tercihidir.

Renk Seçimi ve Duvar Dekorasyonu

  1. Küçük yatak odası dekorasyonunda hep açık renkler tavsiye edilse de verdiğimiz modellerde göreceksiniz koyu renklerde mükemmel görünüyor. Bu etkiyi koyu renk yatak odalarında oluşturmak içinse biraz çaba, biraz para birazda araştırmak gerekiyor. Mobilyaları kesinlikle sizi yansıtan tarzlarda belirleyin, mobilyaları aldıktan sonra aksesuarlara geçiş yapın.
  2. Tabiî ki hepsinden önce yaptıracaksanız asma tavan ve duvar dekorlarınızı en sevdiğiniz renklerde bütünleyerek bu yönde ilerleyin.
  3. Küçük yatak odaların da taşlı avizeler lüks görünümü pekiştiriyor. Tercihiniz çok büyük olmayan taşlı avizelerden yana olabilir veya sade spotlar yerine taş işlemeli ve sallamalı aydınlatmalar kullanabilirsiniz.
  2020 En Rahat Yatak Tavsiyeleri

Hiçbir yerde görmeyeceğiniz küçük yatak odası dekorasyon örneklerini galerimizde bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri