Ev Dekorasyonu

Küçük Yatak Odası Dekorasyonları

05.12.2018
593
Küçük Yatak Odası Dekorasyonları

Gittikçe artan nüfus nedeniyle azalan arsa nedeniyle evlerin metrekaresinde çok büyük azalmalar yaşanıyor. Gittikçe küçülen evlerde alanı doğru bir şekilde kullanarak çok daha büyük gösterebilirsiniz. Zevkleriniz ve ihtiyaçlarınıza yönelik küçük yatak odası dekorasyonları yapmanız gerekiyor. Yatak odanızı büyük göstermenin en kolay yollarından birisi odanızı açık renge boyamak. Beyaz, krem ve gök mavisi tonları odanızı hem çok aydınlık gösterir hem de daha geniş bir his yaratır. Beyaz yatak odasında beyaz mobilya tercih edebileceğiniz gibi kontrast oluşturmak için zıt renkler de tercih edebilirsiniz.

Küçük Oda Dekorasyon Önerileri

Yatak odanızın içine gün ışığı girmesi oldukça önemli. Oda ne kadar küçük olursa olsun büyük pencereler sayesinde odanız çok daha ferah ve büyük görünebilir. Küçük odalarda kesinlikle koyu renkler tercih etmemelisiniz. Bunun yerine daha aydınlık renkler ve eşyalar tercih etmelisiniz. Depolama alanınızı arttırarak çok daha kullanışlı bir yatak odası elde edebilirsiniz. Küçük yatak odası dekorasyonları için beyaz ya da açık renk ahşap mobilyalar tercih etmelisiniz.

Cep telefonunuzu ve kişisel eşyalarınızı koyabileceğiniz yatak başı raf tercih edebilirsiniz. Yatarken kitap okumaktan hoşlanıyorsanız bu raflarda kitaplarınızı tutabilirsiniz. Odanız yeterince küçük olduğu için depolama alanını oldukça tasarruflu bir şekilde kullanmalısınız. Gömmeli dolap modelleri sizin için iyi bir fikir olabilir. Çok fazla alan kaplamayan bu dolaplar sayesinde odanızı etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Sürgülü kapaklı dolaplar sizin için ideal olacaktır. Dolabınızın kapaklarını evinizin genel dekorasyonuna uygun olacak şekilde açık tonlarda tercih etmelisiniz.

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Yatak odanız mutlaka kendi tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtmalı. Odanız küçük olduğu için tarzınızdan ödün vermeniz gerektiğini düşünmeyin sakın. Küçük yatak odası dekorasyonları için klasik tarzda da döşeme yapabilirsiniz. Klasik takımlar ve gösterişli mobilyalar tercih edecekseniz kendinize ait bir kıyafet odasına da sahip olmanız gerekiyor. Odanızın boyutuna uygun olacak büyüklükte mobilya tercih ederseniz çok daha şık bir odaya sahip olabilirsiniz. Küçük odaların boyutları için uygun gösterişli mobilyalar ile çok daha şık bir odaya kavuşabilirsiniz.

  Yatak Odası Dekorasyonları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri