Yandex
Ev Dekorasyonu

Küçük Salonlar İçin Koltuk Takımı

24.11.2016
2.438

Küçük Salonlarda Koltuk Takımı Seçiminin Püf Noktaları. Küçük Salonlara Ferahlık Kazandıracak Koltuk Takımı Modelleri ve İç Açıcı Doğru Renk Seçimi.

Küçük Salonlar İçin Koltuk Takımı

Küçük salonlar için koltuk takımı seçiminde köşe koltuklarına, L modellere yada iki tekli bir tanede ikili koltuk takımları düşünülebilir. Küçük salonlarda kullanılan koltukların ebatlarının büyük olması mekanları daraltacağından seçimler küçük ve açık renklerde tercih edilmelidir. Akşam saatlerinde vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz salonlarda kendi konforunuzu düşünmeli, mekanı bütün olarak ele almalı aynı zamanda da salon ebatlarını uygun koltuk tercihine gitmelisiniz.

Küçük Salonlar için Koltuk Takımı Seçerken Renk Tercihi

  • Seçimleriniz genellikle açık renkler ve az desenli modeller olmalıdır.
  • Kullanacağınız renkler fildişi, krem, kemik rengi, beyaz, pastel tonlar, gri ve bej renkleri olabilecekken tercihinize bağlı koyu renklere de yönelebilirsiniz tabi ki.

Hangi Tür Koltuk Takımları Tercih Edilmeli?

  • Küçük salonlarda ağırlıklı olarak tercih edilmesi gereken koltuklar L koltuk takımları ve 2li koltuk takımları olmalıdır. Salon dekorasyonu içerisinde köşe koltuklar aşırı yer kaplamaz, daha düzenli ve zarif bir görünüm vermenin yanı sıra konforlu yapıya sahiptirler.
  • Yatak olabilme özelliğine sahip köşe koltuklar tercih edilirse misafirlerinizi de nereye yatıracağım derdinden kurtulursunuz. Küçük salonlarda tercih edilen koltuk takımları desenli seçilecekse bu sadece köşe takımlarının pufların da ya da koltuk takımlarının kırlentlerin de olmalıdır. fazla desenli modeller her zaman mekanı boğar. Küçük salonlarda boğucu ortam oluşturmaktan kesinlikle uzak durmak gerekir.

Koltuk Takımı Kumaş Seçimi ve Temizliği

  • Küçük salonlarda açık renkli koltuklar tercih edileceği için mobilyanın kumaşı kaliteli ve silinebilir (tay tüyü kumaş) olmalıdır. Son yıllarda gelişen teknoloji ile üretilen bir çok kumaş hem silinebilir hem de leke tutmama özelliklerine sahip tek yapmanız gereken bu kumaşlara sahip koltuk takımlarını tercih etmek. Açık renk koltukların kir tutacağı korkusu ile koyu renklere yönelmeniz durumunda zaten dar olan yaşam alanınız, sıkıcı, boğucu ve kasvetli bir hal alacaktır.
  • Kumaşın temizliği: Silinebilir kumaşlarda kimyasal temizleyicilerden uzak durmanız gerekir. Siline bilme özelliğinin temelinde yer alan mikro kapsüller kullanılan kimyasal temizleyiciler yüzünden deforme olarak bu özelliklerini kaybederken kumaşın yapısını da bozacaktır. Kumaşın üzerinde derine işleyen lekeler olması durumunda, temiz suyun içerisine az miktarda cif ekleyerek kumaşı temizleyin ve vakit kaybetmeden nemli bezle tekrar üzerinden geçin. Bu tarz kumaşların temizliğinde deterjan ve bol su kullanımından kaçınmanız oldukça önemli.
  Albimo Köşe Takımı Modelleri

Küçük salonlarınız için koltuk takımı düşünürken sitemizdeki modellere bakmadan karar vermeyin. En güzel modelleri biz sizin için galerimizde derleyip hazırladık.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri